20 éve rejtély, hova tűnt Farkas Helga

rtl.hurtl.hu

2011. június 27. 18:28

Húsz éve rabolták el Farkas Helgát. Jogértelmezés kérdése, hogy a bűncselekmény kedden elévül-e.

Farkas Helga Orosházáról Szegedre tartott, amikor 20 évvel ezelőtt eltűnt. Holtteste azóta sem került elő, ahogy a meggyilkolásáért sem ítéltek el soha senkit. Az ügyben nyomozó rendőr épp egy évvel ezelőtt nyilatkozott a Fókusznak. Palatinusz Gábor akkor azt mondta: szerinte olasz bűnözői körök állhattak a lány elrablása és meggyilkolása mögött.

„Münchenben létezett egy sejt, egy nemzetközi bűnözői szindikátus, melynek a gerincét olaszok adták, így ezt az olasz szervezett bűnözés hajtotta végre” – mondta Palatinusz Gábor.

Egészen más véleményen van Kovács Lajos ezredes, aki korábban szintén foglalkozott az üggyel. Ahogy fogalmaz: a lány ismerőseinek spontán ötlete volt az emberrablás.

„Meglehetősen kezdetleges, primitiv, spontán kialakult ötletből fakadt emberölés volt” – mondta Kovács Lajos ezredes.

Farkas Helgáért félmillió márkát kértek elrablói a tehetős szülőktől. A lány két ismerősét többször is kihallgatta a rendőrség. Egyiküket golyókkal a fejében találták meg később egy csatornában, a másik bíróság elé került az ügyben, igaz, nem emberöléssel vádolták, hanem egyebek mellett személyi szabadság megsértésével. 10 évet ült és már szabadult.

Farkas Helga éppen 20 éve tűnt el. Az emberölés alapesetben ennyi év után elévül, vagyis elméletileg kedden már senkit sem lehetne felelősségre vonni Farka Helga meggyilkolásáért. Az ügyvéd szerint azonban ez sem ennyire egyértelmű.

„Egy előre kitervelt vagy egy nyereségvágyból elkövetett emberölés a jelenleg hatályos jogszabályok szerint nem évül el” – mondta Hegedűs László ügyvéd.

Az RTL Híradója megkereste Farkas Helga családját, de sem szülei, sem pedig testvére nem akart nyilatkozni.
undefined
Nézd vissza a Híradó adásait az RTL+ felületén!