Növény hajt ki a mobiltelefonból

rtl.hu

2004. december 1. 11:18

Itt a biofon. Egy brit cég kifejlesztett egy különleges mobil-telefon előlapot, amely nemcsak környezetbarát, hanem növénnyé is fejlődik, ha megfelelően elássák a földbe. Az viszont még csak álom, hogy az egész maroktelefon biológiailag újrahasznosítható legyen.

Egy virágcserép kell hozzá tele földdel. A megunt előlapot ezután néhány centi mélyre eltemetjük, és várunk - nagyjából így szól a használat utáni utasítás, amit az angol cég mellékel az új mobil előlapokhoz. Ebből a különleges műanyagból például egy törpenapraforgó fejlődik ki.

Mindennek a titka az a különleges anyag, amely ugyanúgy szolgálja a tulajdonosát, akár a hagyományos burkolat. Csakhogy ez egy könnyen lebomló polimer, benne egy kis üregben pedig ott lapul egy virág magja. Amikor lebomlik, a földben könnyen szárba szökken az a növény, amit addig az előlapon nézegethetett a vevő.

A cég vezetője szerint a technika és az ízlés gyors változása miatt egyre gyorsabban kerülnek a szemétbe a régi telefonok. Egyes becslések szerint az európai kontinensen 100 millió mobil cserélnek le évente. Emiatt pedig a gyártókra is egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy újrahasznosítsák a bennük lévő környezetszennyező anyagokat. 

undefined
Nézd vissza a Híradó adásait az RTL+ felületén!
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!