Hogyan spóroljunk a kutyatartáson úgy, hogy ne legyen rosszabb a kutyánknak?
2024. augusztus 20. 12:06
Mindenki a legjobbat szeretné adni a kedvencének: a legjobb azonban nem feltétlenül a legdrágább verzió. Ezt pedig különösen érdemes észben tartani, amikor a drágulás miatt egyre több ember kényszerül spórolásra.
Rengeteg gazdi inkább saját magán spórol, mint a kutyáján: ám ahogy egyre nehezebb kijönni a fizetésből, érdemes elgondolkodni azon, hogy a legjobb opció nem mindig a legdrágább. Cikkünkben összeszedtünk néhány tippet és praktikát kutyatartóknak: mit tegyenek, ha spórolni akarnak az állattartáson úgy, hogy kedvenc kutyájuk ne érezze, romlik az életminősége.
Megérheti az állatbiztosítás
Ha kutyája nemcsak az etetést és a foglalkozást várja el öntől, hanem állatorvost is kell látogatni vele, érdemes elgondolkodnia kutyabiztosításon, amelynek köszönhetően az állatorvosi költségek legalább egy részét a biztosító állja. Ilyen biztosítást már Magyarországon is több pénzintézményben lehet kötni, legtöbbször a lakásbiztosítás kiegészítéseként.
Keresse a kuponokat és az akciókat
A kutyatartás egyik legfontosabb költsége az állateledel, hiszen a kutyának is kell ennie, ha pedig nagyobb testű állatunk van, akkor elég komoly összeget költhetünk el erre. Pláne, ha valamilyen ételallergiája is van az ebnek, akkor aztán a határ tényleg a csillagos ég. Igyekezzünk megkeresni azokat az eledelboltokat, ahol a legkedvezőbb árakat találjuk, és érdemes folyamatosan ügyelni az egyes márkák kedvezményeire is. A vásárlásnál pedig lehetőség szerint minél nagyobb kiszerelést vegyünk, ezek ugyanis általában kilóárban olcsóbbak.
Fésülködés…
Ha visszük is szépítkezni a kutyánkat, a kozmetikai költségeket olcsóbban is megúszhatjuk, ha otthon elvégezzük azt, amit tudunk: csupán a kutya szőrének kikefélése miatt nem érdemes szakemberhez vinni az állatot, azzal otthon is rövid idő alatt megvagyunk a megfelelő felszerelés segítségével. Persze minden kutya szőre egyéni mennyiségű törődést igényel, de ha az alapvető tisztálkodást otthon megcsináljuk a kutyával – beleértve a körömvágást is – azzal hosszú távon szép pénzt spórolhatunk.
…és fogmosás
Elsőre megmosolyogtatónak tűnhet, hogy bizony a kutyáknak is fogat kell mosni, pedig általában hároméves kor felett elkezdhetnek komoly fogbetegségek is kialakulni, amelyeket sokkal drágább ellátni, mint a megelőzés egyszerű formájára költeni. Aki már kifizetett zsebből egy fogkivételt, vagy sürgősségi fogászati műtétet kutyája számára, nem kezd el röhögni egy kutyáknak való fogkefe láttán.
Úgy neveljük az ebeket, hogy lassan már tényleg meg fognak szólalni
Mostanában már csak azért is érdemes jól bánni a kutyákkal, mert Csányi Vilmos etológus szerint az ebek ötven éven belül akár már beszélhetnek is. A szakembert világhírűvé tette felvetése, mely szerint a kutyák olyanok, mintha szőrös gyerekek lennének. De miért a kutya a legjobb barátunk? Erre kérdésre keresi a választ az RTL+ dokumentumfilmjében Veress Kriszta. A Miért a kutya a legjobb barátunk? című dokumentumfilmet ide kattintva nézheti meg az RTL+-on.
Veress Kriszta szerkesztő-riporter a Reggeliben arról beszélt, hogy forgattak cirkuszban, rendőrkutyákkal és vakvezető kutyákkal is. Megrázó pillanatokat is megélt a stáb, a menhelyen való forgatás után a csapatból mindenki haza akart vinni egy kutyát, főleg a feketéket, mert ők találnak a legnehezebben gazdira.
Cikkjánló: Miért igaz, hogy a kutyák szőrös gyerekek? – Veress Krisztával ebben a cikkünkben beszéltünk hosszasan az RTL+-on látható dokumentumfilmről.
Nyitókép: Getty Images