BEFEKTETÉS

3:36
HíradóQuaestor-ügy: nem kapnak támogatást
2015. március 12. 18:30

Quaestor-ügy: nem kapnak támogatást

Szinte biztos, hogy semmilyen kártérítést nem kapnak a Quaestor károsultjai, hacsak a brókercég nem fizeti vissza nekik a befektetett pénzüket. A befektető-védelmi alap megerősítette az RTL Híradónak, hogy tőlük nem számíthatnak kártalanításra a kötvényesek. A Fidesz frakcióvezetője közölte: törvényekkel is biztosítanák, hogy a csődbe ment cégek tulajdonosai magánvagyonukkal is feleljenek, illetve a pénzügyi szektor is vegyen részt a kártalanításban. Az MSZP szerint a kormány kötelessége a kártérítés. Közben a rendőrség bejelentette: csalás miatt indítottak nyomozást.
10:28
Magyarul BalóvalBefektetési botrányok: Minden dől?
2015. március 11. 22:00

Befektetési botrányok: Minden dől?

Bedőlt három brókercég és négy bank, és eltűnt vélhetően több százmilliárd forint. Nyilván sokan megijedtek. Hova tegye az ember a pénzét – ha van neki, s egyáltalán, mi a különbség a pénzpiac különböző szereplői között – bankok, brókercégek, befektetési alapok – és ahhoz, hogy választhassunk, mit nézzünk, mit olvassunk el, mire kell figyelni, hogy úgy érezzük, biztonságban van a pénzünk.