"Jobban vagyok minden nap" – Rubint Réka a gyógyulásáról mesél
2026. június 23. 17:00
Rubint Réka három héttel műtétje után kezd visszatérni a megszokott életéhez, és újra sportolhat. A hétvégén már ő tartja óráját, ám a ma esti Alakreform edzésen még lánya helyettesíti, a fitneszedző ugyanis ismét Németországba utazik újabb gyógykezelésre.
Rubint Rékát pontosan három héttel ezelőtt műtötték meg az onkológián, ahol májbiopsziát végeztek el rajta annak érdekében, hogy kiderüljön, ezen szervén okozott-e bármilyen elváltozást a rák.
A fitneszedző most posztjában vallott arról, hogy rengeteg könnyel, pokoli fájdalommal jár a felépülése, de ilyenkor erőt merít segítője szavaiból. Mostanra pedig eljutott oda, hogy végre visszatérhet a sporthoz, ami mindig is kapaszkodót jelentett neki a mindennapokban.
Szépen lassan, fokozatosan tér vissza a fizikális erőm és minden egyes nap erősebb vagyok és jobban vagyok, mint az előző nap. 3 hét alatt szinte semmit nem sportoltam, az edzéseimet, fellépéseimet segítőkkel tartottam: én beszéltem, ők a színpadon bemutatták a gyakorlatokat, amiért nagyon hálás vagyok
- írta legújabb bejegyzésében Rubint, aki örömmel újságolta azt is, hogy 3 hét után most vasárnap Győrben tart majd teljes értékű edzést – a hasizom-gyakorlatok kivételével.
Most éreztem igazán, amit mindig is mondok nektek, hogy mennyire, de mennyire sokat ad a SPORT! Erőt! Hitet! Energiát! Szabadságot! Örömet! Ha csak 5 perc… vagy 10… de rengeteget ad! Mert a sportcipőnkben benne van minden, amire a lelkünknek szüksége van. Szeretlek Titeket! Én ma ismét Németországba utazom a gyógyulásomat elősegítő kezelésre, de Lara csodálatos edzéssel vár Titeket a Rozsnyaiban 18.30-tól!
Rékát az utóbbi hónapokban kemoterápiával gyógyították, ám azok nem hozták meg a várt eredményt, így most egy Németországban elérhető kezelésben bíznak. A fitnesszedző a bajorországi Berg településen található Laboratories Dr. Gansauge (LDG) klinikán kapja meg mindezt. A Starnbergi-tó partján működő intézmény a daganatos betegségek innovatív immunterápiás eljárásaira specializálódott, és nemzetközi szinten is elismert központnak számít. A központ legfontosabb szakterülete a dendritikus sejtes immunterápia, amely a szervezet saját immunrendszerének aktiválásával veszi fel a harcot a daganatos sejtekkel. A kezelés lényege, hogy a páciens immunrendszerének speciális sejtjeit felhasználva próbálják felismerni és elpusztítani a tumorsejteket. A módszer célja a daganatok visszaszorítása, valamint a betegek életminőségének javítása.