Szita Károly szerint tiszteletlen volt Ursula von der Leyen
2023. április 19. 21:37
Az uniós vezető elnökének levelét pedig elszomorítónak és felháborítónak tartja.
Tiszteletlen, elszomorító és felháborító – ezekkel a szavakkal minősítette Szita Károly Ursula von der Leyen hétfőn érkezett válaszlevelét, amelyben az Európai Bizottság elnöke reagált a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnökének még tavaly ősszel küldött kéréseire.
Az MJVSZ elnöke, Kaposvár Fidesz-KDNP-s polgármestere az orosz-ukrán háborúval összefüggő uniós szankciós politika megváltoztatását és azt kérte a bizottság elnökétől, hogy tegyék elérhetővé a felzárkózási és helyreállítási alap magyar polgárokat is megillető forrásait.
A levélhez állítása szerint több mint 2500 önkormányzat vezetője csatlakozott. Hozzátette:
Tiszteletlenség, hogy Ursula von der Leyen fél év elteltével válaszolt, a levelének tartalma elszomorító és felháborító, mert semmibe veszi 7 millió ember akaratát, az őket képviselő önkormányzatok véleményét.
Szita Károly szavai szerint az Európai Bizottság elnökének válaszában az áll, hogy „Brüsszel szerint a szankciók jók, azokat fenn akarják tartani, és megértik ugyan a jelenlegi magas energiaárakkal kapcsolatos aggályainkat”, de ezt a problémát „oldjuk meg mi magunk”.
Nyitókép: Katona Tibor/MTI