Megszólalt a budapesti orosz nagykövet: Vannak lehetőségek a gyümölcsöző együttműködésre Magyarországgal

rtl.hurtl.hu

2023. február 9. 11:10

Jevgenyij Sztanyiszlavov a TASZSZ hírügynökségnek azt mondta, azért a Magyarországgal való kapcsolatokban is tükröződnek „az orosz külpolitikai prioritásokban bekövetkezett alapvető elmozdulások”.

Moszkvának át kell gondolnia, hogyan kommunikál azokkal az országokkal, amelyek aktívan támogatják az oroszellenes szankciók politikáját; és bár az orosz külpolitikai prioritásokban bekövetkezett alapvető elmozdulások a Magyarországgal való kapcsolatokban is tükröződnek, Moszkva kész közös gazdasági projektek megvalósítására” – idézi a Portfolio Jevgenyij Sztanyiszlavov budapesti orosz nagykövetet, aki az orosz TASZSZ hírügynökségnek nyilatkozott.

Mi a magunk részéről készek vagyunk ilyen módon dolgozni és előre haladni a közös gazdasági projektek megvalósításában, attól függően, hogy magyar kollégáink mennyire állnak készen erre

– üzente Oroszország magyarországi nagykövete.

A magyar-orosz együttműködés lehetőségeiről elmondta:

Ha pragmatikusan cselekszünk és a közös érdekeinkből indulunk ki, akkor vannak lehetőségek a gyümölcsöző együttműködésre.

Nyitókép: Jevgenyij Arnoldovics Sztanyiszlavov, Oroszország új budapesti nagykövete átadja megbízólevelét Áder János köztársasági elnöknek  2021. április 21-én. Fotó: Bruzák Noémi / MTI