Belföld

Orbán Viktor szerint csőstül jönnek majd a nyugat-európai bevándorlók Magyarországra

rtl.hurtl.hu

2022. október 24. 20:17

Szerinte a következő 10-20 évben egyre többen akarnak majd egy „biztonságos, keresztény, hagyományokat tisztelő országban élni”.

Magyarország olyan hely, ahol sokkal többen elférnek, mint ahányan jelenleg lakják. Örülünk neki, amikor külföldiek, akiknek tetszik az életstílusunk, idejönnek velünk lakni

– fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök a német nyelvű Budapester Zeitungnak adott interjújában, amelyet a hvg.hu szemlézett.

A kormányfő elmondta, a szívélyes fogadtatás csak nyugat-európai bevándorlókra vonatkozik. Orbán egyébként arra számít, az ő számuk rohamosan növekedni fog az elkövetkező 10-20 évben, mert egyre többen akarnak majd egy „biztonságos, keresztény, hagyományokat tisztelő országban élni”.

Orbán szerint Magyarországon szinte azonos mértékben van képviselve a konzervatív és a liberális oldal a médiában, ezzel pedig a magyar társadalom lényegesen szabadabb és békésebb, mint Németország. Utóbbiban ugyanis a miniszterelnök szerint liberális hegemónia uralkodik, amely csak egy nézőpontnak ad teret a nyilvánosságban, és elnyomja azokat, akik nem értenek azzal egyet.

Ezt az állítását azonban egyetlen konkrét példával sem támasztotta alá a magyar miniszterelnök, vagyis hogy Németországban hogyan nyomnak el konzervatív újságokat, újságírókat, illetve nézőpontokat.

A két ország közötti kapcsolatról beszélve kitért arra is, hogy a magyarok ellenálltak az Oszmán Birodalom, a náci Németország és a szovjet rezsim nyomásgyakorlásának, a belügyekbe való beavatkozás vörös vonallá vált a történelem során. Így a magyarok szerinte nem fogják tűrni azt sem, hogy „a mai német baloldal – az Európai Parlamenten keresztül – megmondja, hogyan éljünk és gondolkodjunk [...], mert ez a mi dolgunk”.

A miniszterelnök a fenti mondataiban az 1956-os forradalomhoz és szabadságharchoz hasonlóan kissé átértelmezte a történelmi tényeket. Az Oszmán Birodalommal például a történelmi Magyarország részét képező Erdélyi Fejedelemség több időszakban is szövetségben volt, a náci Németország ellen pedig Magyarország 1944-es megszállása után nem kezdett fegyveres harcba egyik magyar kormány sem a németek szovjetek általi kiűzéséig. A szovjet rezsim nyomásgyakorlásának pedig éppen az 1956-os forradalmárok álltak ellen néhány hétig, amíg a szovjet hadsereg le nem verte az ellenállásukat.

Nyitókép: Benko Vivien Cher / MTI / Miniszterelnöki Sajtóiroda

#Belföld#orbán viktor#németország#bevándorlás#bevándorlók