Két embert késelt halálra a salgótarjáni hajléktalan, tényleges életfogytiglan várhat rá

rtl.hurtl.hu

2023. július 24. 11:15

Mindkét áldozatával késsel végzett.

A tényleges életfogytig tartó szabadságvesztés büntetés helybenhagyását indítványozta a Fővárosi Fellebbviteli Főügyészség egy férfi ügyében, aki néhány hónapon belül két embert is megölt, írja az ügyészség.

A Balassagyarmati Törvényszék 2023. január 19-én kihirdetett első fokú ítéletével a középkorú férfit bűnösnek mondta ki több emberen elkövetett emberölés bűntettében, és őt tényleges életfogytig tartó fegyházbüntetéssel, női elkövető társát pedig 10 év szabadságvesztésre ítélte.

A férfi és a nő élettársak voltak, és az utcán éltek, szálláshelyük egy salgótarjáni híd alatt volt. 2020 őszén csatlakozott hozzájuk egy másik hajléktalan férfi, aki ittas állapotban, visszatérően szexuális ajánlatokkal ostromolta a nőt, aki őt rendszeresen visszautasította. 

2020 szeptemberében a nő elpanaszolta élettársának, hogy újabb ajánlatot kapott a hozzájuk költözött férfitől. Ekkor az élettárs a matracon részegen fekvő sértettet hétszer megszúrta, majd a kést a nő átvette, és még kétszer ő is mellkason szúrta a sértettet, aki ezután perceken belül elhalálozott. A holttestet a nő elrejtette. Az elkövetők között az élettársi kapcsolat az eset után hamarosan megszakadt, és a nő Németországba távozott.

2021. január 11-én a korábbi erőszakos bűncselekményei miatt többször büntetett férfi egy másik nőismerősével szórakozott Salgótarjánban, akivel lerészegedtek. Amikor a férfi híd alatti szálláshelyéhez értek, szóváltásba keveredtek, majd a férfi dühében ütni kezdte, végül pedig 12-szer megszúrta egy késsel a nőt, aki elvérzett.

Az esettel az RTL Híradó is foglalkozott:

 

Nyitókép: RTL