Nőkre támadt egy fiatal férfi a híres Neuschwanstein kastélynál, az egyiket megölte
2023. június 15. 16:43
Szakadékba lökött két nőt egy 30 éves férfi a Neuschwanstein kastélynál, az egyiküket megpróbálta megerőszakolni.
Meghalt egy nő a híres Neuschwanstein kastély közelében miután egy férfi megtámadta őt és a barátnőjét – közölték csütörtökön a hatóságok az AP szerint.
Kempten ügyészei elmondták, a 21 és 22 éves nő nem sokkal az incidens előtt találkozott a 30 éves gyanúsítottal, aki szintén turistaként ment a kastélyba.
A támadás a Marienbruecke közelében történt, a kastélyhoz közeli szurdok felett átívelő hídnál, ahonnan kitűnő kilátás nyílik Neuschwansteinre – írta a dpa német hírügynökség. A két nő épp az ösvényen ment a kilátóponthoz, amikor a férfi megtámadta a fiatalabb nőt. A társa segítségére sietett, mire a férfi lelökte őt a szurdokba.
Az ügyészség szerint a férfi a 21 éves nőt megpróbálta megerőszakolni, majd utána az áldozatát is lelökte. A nőt helikopterrel szállították kórházba, ahol az éjszaka meghalt.
A férfi elmenekült, de a rendőrség elfogta, azóta a bíróság elrendelte a letartóztatását is.
A Neuschwanstein kastély Németország egyik legnépszerűbb turisztikai látványossága.
Nyitókép: A Neuschwanstein kastély. Fotó: AP/Matthias Schrader.