Baleset-bűnügy

Egy volt CBA-tulajdonost gyanúsítanak Deutsch Tamás apósának megölésével

Lőrincz TamásLőrincz Tamás

2022. június 14. 7:40

Néhány évvel korábban még fényűző életet élt az a férfi, akit Lazsányi László volt labdarúgó meggyilkolásával gyanúsítanak. B. István az rtl.hu információi szerint a CBA kisebbségi tulajdonosa is volt, ám vagyonát egy rossz döntés következtében szinte teljesen elveszítette. A pénze visszaszerzése érdekében indított jogi próbálkozásai nem jártak sikerrel, egyre lejjebb csúszott, majd a gyanú szerint végül – egy lakbérrel kapcsolatos elszámolási vita következtében – megölte főbérlőjét, Deutsch Tamás apósát tavaly decemberben. Júniusban várhatóan elmeorvosi vizsgálat alá vetik.

Egy hét munka, három hét búvárkodás valahol a világ távoli részén 

– így írta le saját, néhány évvel korábbi életét a Deutsch Tamás apósának meggyilkolásával gyanúsított férfi, aki az elmúlt években más ügyekben nyilatkozott az rtl.hu munkatársának.

A fényűző életet egyebek mellett a CBA-boltok tulajdonosaként tudta finanszírozni; B. Istvánnak ugyanis a céginformációk szerint egészen 2019 nyaráig minimális, egy százalék alatti részesedése is volt a kereskedelmi láncban. 

A csúcson több száz alkalmazottja volt, boltjai pedig 5 milliárd forintos forgalmat bonyolítottak.

A férfi vagyona azonban az évek alatt egyre apadt és elveszítette azokat a budapesti üzleteket is, amelyeket korábban részben ő irányított. 

Az rtl.hu megkeresésére a CBA megerősítette, hogy B. Istvánnak 2019-ig (0,083 százalékos) tulajdonrésze volt a kereskedelmi láncban, azonban a vállalat hangsúlyozta, hogy a gazdasági és jogi kapcsolat már évekkel korábban megszűnt. Fodor Attila szóvivő válaszában azt írta, B. István a CBA Kereskedelmi Kft.-nek soha nem volt tisztségviselője, a központ és a franchise rendszer működésével kapcsolatos döntések meghozatalában nem vett részt. „A rendszerünkből történő kilépése azzal következett be, hogy a tulajdonrészét a NAV elárverezte” – tette hozzá.

Luxus után bukás

B. István anyagi lecsúszásához egyetlen, nagyjából tíz évvel korábban meghozott rossz döntés vezetett: vakon megbízott egy olyan férfiben, aki az egzotikus utak alatt férkőzött a bizalmába. 

B. Istvánnak akkoriban nagyon is szüksége volt egy bizalmasra, mert egy elszámolási vita miatt igen tetemes összeget követeltek tőle. 

Attól tartott, hogy ha fizetnie kell, akkor mindenét elveszíti, ezért az utazásokon megismert férfire íratta szinte mindenét, hogy ne legyen lefoglalható vagyona.

Abban állapodtak meg, hogy mindent visszakap majd, ha lezárul a jogvitája, azonban erről nem készült semmilyen hivatalos papír. „Ott követtem el a hibát, hogy nem kötöttünk strómanszerződést” – fogalmazott korábban B. István.

A férfi tehát átadta a vagyona nagyobbik részét, miközben a másik oldalon csak egy ígéret állt arról, hogy előbb-utóbb vissza is kapja majd azt. Másfél év után azonban megromlott a kapcsolata az egzotikus utakon megismert férfivel, és hamar kiderült, ismerősének esze ágában sincs aláírni a visszaadásról szóló szerződést.

Ezt állította legalábbis B. István, aki 2016-ban rendőrségi feljelentést is tett az ügyben. A vagyona visszaszerzése érdekében indított jogi próbálkozásai nem voltak eredményesek, így néhány év leforgása alatt odalett pénzének nagy része, valamint a bevételi forrása is. Az 57 éves férfinek gyerekei nem voltak, elmondása szerint életét magányosan élte.

A CBA-s éveket munkanélküliség és néhány sikertelen üzleti próbálkozás követte, de a férfi a korábban felhalmozott összegekből még tudta finanszírozni a kiadásait. 

A vagyon azonban egyre inkább fogyott, így ételhordóként, zöldségesként, majd ingatlanosként próbált pénzhez jutni. 

A vesztét okozó szerződés miatt ráadásul korábban NAV-vizsgálat is indult ellene, több tízmillió forintra büntették, így csak feketén akart munkát vállalni, hogy ne vonják a fizetéséből az adósságát.

Először egy budai panzióban húzta meg magát, majd nem sokkal később a gyilkosság helyszínére, a gyakorlatban munkásszállóként üzemelő Nánási úti épületbe költözött.

Ennek az ingatlannak is érdekes a története.

Egy volt CBA-tulajdonost gyanúsítanak Deutsch Tamás apósának megölésével
Fotó: rtl.hu

Az épületet az áldozat, azaz a Lazsányi László által vezetett egyesület, a Civil Torna Club Szabadidős SE üzemeltette, a szervezet pedig a több mint ezer négyzetméteres, felújításra szoruló ingatlant az állami kézben lévő BMSK Zrt.-től bérelte havi 400 ezer forintért. 

Az épület ligetes telkén a szerződés szerint teniszpálya, strandfocipálya, valamint három strandröplabdapálya is található. Az épületben Crazy Club Római néven egy sport- és rendezvényközpontot is üzemeltettek. A Youtube-on mai napig elérhető a terület reklámfilmje.


A nyilvános pályázat után létrejött megállapodás értelmében a szervezet arra is jogosult volt, hogy albérlőknek adja ki az épületben lévő tizenhét apartmant. Nekik piaci áron naponta 93-95 forintot kellett fizetniük négyzetméterenként, azaz egy negyven négyzetméteres helyiség havi bérleti díja a nagyjából 110-120 ezer forint volt. A lakások kiadását a gyilkosság után felfüggesztették, a már ott lakóknak viszont nem kellett elköltözniük.

Az üdülőként bejegyzett ingatlan apartmanjaiban általában életvitelszerűen laknak a bérlők. Sokan már évek óta ott élnek, de a helyiségek egy részében nagy a jövés-menés.

Itt lakott B. István is a decembert megelőző 16 hónapban, és ekkor került kapcsolatba, majd a gyilkossággal végződő pénzügyi vitába Lazsányi Lászlóval, Deutsch Tamás apósával.

A rendőrségi eljárás még tart, de a lapunk birtokába került nyomozati anyagok szerint B. István hónapok óta egyáltalán nem fizetett bérleti díjat, Lazsányi László pedig hiába szólította fel, hogy költözzön ki, a férfi továbbra is ott lakott.

„B. István cuccait a Nánási úti épület egyik raktárhelyiségébe vitték át, a lakáson zárat cseréltek, de a férfi ennek ellenére többször is bement az apartmanba és egy-egy éjszakát ott töltött” – mondta az rtl.hu-nak Gál András István, a gyanúsított kirendelt ügyvédje. A gyilkosság napján B. István ismét felfeszítette a zárat, az áldozat pedig amint ezt megtudta, odament az apartmanhoz és számon kérte a bérlőjét. A heves vita után végül B. István azzal a vadászkéssel, amellyel korábban betört a lakásba, a gyanú szerint megölte az ingatlan üzemeltetőjének képviselőjét.

„A gyilkosságot a gyanúsított vallomása szerint dulakodás előzte meg, ennek azonban közvetlen tanúja nem volt. Mindenesetre ügyfelemen nem voltak sérelmi nyomok” – fogalmazott Gál András István. A gyanúsított szerint az áldozat jogosulatlanul tartózkodott a lakásban. Elismerte, hogy szúrt felé, de azt állította, hogy nem akart mély sebet okozni.

Lazsányi Lászlót, a Csepel egykori labdarúgóját a gyanú szerint a 67. születésnapja előtt két nappal gyilkolta meg az albérlője. B. István nem menekült el az eset után, megvárta a rendőröket és vallomást tett. Azonnal letartóztatták, ezt legutóbb június elején újabb három hónappal meghosszabbították. 

A gyanúsított a tárgyaláson felolvasott egy háromoldalas vallomást, amelyben azt állította, hogy jogos önvédelemből követte el a tettét. 

A korábbi luxuséletet tehát lecsúszás, majd egy gyilkossági ügy követte, de vélhetően ezzel még nincs vége a történetének.

B. Istvánt várhatóan júniusban elmeorvosi vizsgálat alá vetik, ügyvédje szerint ugyanis az eddigi beszélgetések alapján úgy tűnik, nem méri fel tettének a súlyát.

Ennek eredménye nagyban befolyásolja majd az ítéletet is, ha ugyanis azt állapítják meg, hogy a gyanúsított nem volt beszámítható, akkor felmentésre számíthat, míg ha azt, hogy csak korlátozottan tudta felmérni a tettének a következményeit, akkor enyhébb büntetés vár rá. Ha épelméjűnek nyilvánítják, figyelembe veszik azt is, hogy büntetlen előéletű, de tettéért akár életfogytig tartó büntetést is kaphat.

Nyitókép: A Nánási úti apartmanház – Fotó: rtl.hu

#Baleset-bűnügy#deutsch tamás#lazsányi lászló#gyilkosság#nánási út#cba#börtön#Belföld#ma

Címlapról ajánljuk