2016. október 24. 14:52

12 versenyző már ott van a Konyhafőnök középdöntőjében, ezen a héten csapatokban küzdenek meg a kihívásokkal és pontokat gyűjtenek. A kék csapat tagjai – Márk, Ottilia és Gábor – az első elődöntőhéten bizonyítottak. Összegyűjtöttük a legjobb pillanataikat.


Márk, Ottilia és Gábor már a Konyhafőnök első adásában nagy álmokkal és tervekkel álltak be a pultok mögé.

Gáborhobbiszakácsként érkezett a versenybe, a gasztronómia másik oldaláról – a Csatornázási Művektől –, azonban szorgalmasan dolgozik, hogy a főzésben is profi lehessen. Az első adásban még gondot okozott a körülötte kialakuló káosz, azonban később már megtalálta a helyét.
 

 

Bátran alkotott a konyhában, beszéljünk akár a sushiként újragondolt töltött káposztája. Sőt, a végletekig képes volt tökéletesíteni egy-egy részletet, ilyen volt például a tökéletesen elkészített fürj tojás rejtélye is, amibe annyira belemerült, hogy Zé figyelmeztette az időre.

Az is kiderült, hogy ha csapatjátékról van szó és a stressz is befigyel, akkor Gábor tutira átveszi az irányítást: Péterrel dolgoztak közösen, aki csöndesen elfogadta, hogy Gábor a főnök.
 

 

Ottilia étteremtulajdonosként és édesanyaként állt be a Konyhafőnök egyik pultja mögé. Már az első napon megízlelhette, milyen az, ha hátráltatják: Kriszti kicserélte az alapanyagaikat, így olyasmivel kellett dolgoznia, amit nem igazán szeret: garnélákkal.

Azonban szép lassan, adásról-adásról folyamatosan csökkent a halakkal és tengeri ételekkel szemben táplált ellenszenve, hiszen sorra kellett megküzdenie velük: a második napon például bevállalta, hogy az egyik legnehezebb hallal, a kecsegével dolgozik.
 

 

Sőt, a sikerek és a nagy dicséretek sem kerülték el: a harmadik adásban a gluténmentes recepteké volt a főszerep, Ottilia ételét pedig maga a séf nevezte zseniálisnak.

A középdöntő kapujában sikerült megszereznie az előnyt, és csupán ő nézhette végig a vendégséf főzését. Meg is lett az eredménye: ő mehetett fel először a galériára!
 

 

Márk kezdő borszakértőként érkezett a műsorba, és munkájából adódóan előszeretettel kísérletezik a különböző borok és ételek párosításával.

A második adásban azonnal megérezhette, milyen is, ha hátráltatják: Gábor az egyik legnehezebben elkészíthető halat adta neki, azonban Márk a zsűrit is meglepte a kecsegéből készített ételével.
 

 

Márk a csapatverseny napján nehéz kihívások elé nézett, hiszen miután nem sikerültek jól a Tamással készített samosáik és teasüteményeik, párbajon dőlt el, hogy melyikük maradhat a versenyben. Márk koktélrákja győzött! A középdöntőig vezető út ezt követően töltött káposzta variációkon és skót tojás másoláson át vezetett.
 

Hogy mi várható a zöld és a kék csapat összecsapásából? Kattints a videóra!