Milák Kristóf 100 pillangón is aranyérmes lett

2024. április 12. 19:05

A visszatérő Milák Kristóf valósággal menetel.

Az országos bajnokság utolsó versenynapján Milák Kristóf két nappal a 200 méteres gyors után a 100 méteres pillangón is aranyérmet szerzett. Legnagyobb ellenfele az osztrák Simon Bucher volt, írja az MTI.

Milák már az első 25 méter után vezetett, és féltávnál is tisztán az élen állt. A második ötven méteren tovább növelte előnyét, több mint egy testhosszal győzött. Kérdéses volt, hogy képes-e 51 másodperc alá menni, végül egy századdal sikerült. Milák teljesítménye alapján döntőesélyes lehet az olimpián is ezen a távon.

A 200 méteres hátúszásban Telegdy Ádám nagy fölénnyel győzött, ideje megfelelt az olimpiai szintnek, és jobb volt, mint Kovács Benedeké, aki az előző vb-n ötödik helyezett volt. Jackl Vivien, 15 éves úszónő, a 400 méteres vegyes sikere után a 800 méteres gyorson is bronzérmet szerzett.