Serena Williams kikapott első meccsén Wimbledonban

2022. június 29. 9:26

Az egykor szinte legyőzhetetlen világelső egy 24 éves, a világranglista 115. helyén álló teniszezőtől kapott ki.

Három szettben, rövidítésben kapott ki Serena Williams amerikai teniszezőnő a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában. A 23-szoros Grand Slam-győztes teniszsztár egy év kihagyás után tért vissza, és a jelenleg a világranglista 1204. helyén álló sportoló csak úgy tudott részt venni a bajnokságon, hogy szabadkártyát kapott a rendezőktől.

A 40 éves Williams a mérkőzés után elmondta, még nem döntötte el, hogy jövőre újra próbálkozik-e Wimbledonban, közölve:

Nem tudom. Ki tudja, hol bukkanok fel?

Serena Williams jelezte azt is, motiváltnak érzi magát, hogy augusztusban induljon a US Openen.

Ez határozottan arra késztet, hogy tovább készüljek. Amikor otthon vagy, különösen New Yorkban és a US Openen, ahol az első Grand Slam-tornámat nyertem, az mindig rendkívül különleges.

Ellenfele, a WTA-rangsor 115. helyén álló, 24 éves francia Harmony Tan arról beszélt, hogy sikerült legyőznie a félelmeit, és ezzel tudta megverni híres ellenfelét.

Ez egy álom volt, fiatal koromban láttam Serenát a tévében. Az edzőm, Nathalie Tauziat húsz évvel ezelőtt játszott ellene. Szóval, ez egy nagy generáció. Serena egy legenda, 23 Grand Slam-tornát nyert. Amikor a pályára léptem, féltem, de nagyon boldog voltam, hogy ott lehetek.

Nyitókép: Rob Newell / CameraSport via Getty Images