Újra „bakizott” Schmitt Pál hivatala
2011. július 29. 19:12
Újabb helyesírási hibákat vétett a köztársasági elnöki hivatal. Schmitt Pál egyik meghívójában a helyezettet egy t-vel írták, és átkeresztelték a norvég királyt
Egy meghívó az újságíróknak a Forma-1 magyar futam végére, amikor Schmitt Pál a átadja az első helyezetnek a díjat. Igen, valóban így írták: helyezet, a helyezett helyett, egy „t” ugyanis lemaradt.
V. Harald norvég királynak írt részvétnyilvánítást néhány napja a magyar köztársasági elnök. Itt is történt egy kis hiba. Átkeresztelték a címzettet: V. Harald helyett a levelet V. Haroldnak címezték. Ahogy a hiba kiderült, az eredeti levelet délután kicserélték. Így a hivatal honlapján már helyesen szerepel. A köztársasági elnöki hivatal az MTI-nek azt mondta, a levelet Schmitt Pál helyesen címezte, csak a honlapra került fel tévesen.
Nem ez volt az első helyesírási hiba az államfőtől és hivatalától.
V. Harald norvég királynak írt részvétnyilvánítást néhány napja a magyar köztársasági elnök. Itt is történt egy kis hiba. Átkeresztelték a címzettet: V. Harald helyett a levelet V. Haroldnak címezték. Ahogy a hiba kiderült, az eredeti levelet délután kicserélték. Így a hivatal honlapján már helyesen szerepel. A köztársasági elnöki hivatal az MTI-nek azt mondta, a levelet Schmitt Pál helyesen címezte, csak a honlapra került fel tévesen.
Nem ez volt az első helyesírási hiba az államfőtől és hivatalától.
Első álamfői látogatásom első álomásán - ezt egy hegyeshalmi csárda vendégkönyvébe írta Schmitt Pál tavaly. Ebben az egy mondatban rögtön két hiba is van: az államfő-t és az állomást is egy l-el írta.
Az államfő újévi köszöntőjét elmondania sikerült helyesen, leírni már nem: a beszédből a Himnusz első két sora több hibával került fel a köztársasági elnök honlapjára.
Az államfő indítványa az új alkotmányhoz szintén hemzsegett a helyesírási hibáktól. A hivatalban akkor azt mondták, hogy a hibákról Schmitt Pál egyáltalán nem tehet.
Az államfő indítványa az új alkotmányhoz szintén hemzsegett a helyesírási hibáktól. A hivatalban akkor azt mondták, hogy a hibákról Schmitt Pál egyáltalán nem tehet.
Kövess minket, és értesülj a friss hírekről a Facebookon is!
Követem