Mutatjuk, kinek jár a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, és mikor fizetik ki

rtl.hurtl.hu

2026. július 2. 12:25

Minden szülő pontosan tudja, hogy a nyár vége nemcsak a szabadságok lezárásáról, hanem a pénztárcák kíméletlen kiürüléséről is szól. A füzetek, tankönyvek, táskák és új ruhák beszerzése évente több tízezer, vagy akár százezer forintos tételt jelent gyermekenként. Idén azonban radikális változás jöhet: Magyar Péter miniszterelnök bejelentése alapján a kormány döntött a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás bevezetéséről. A hír hallatán szülők százezrei lélegezhettek fel, de a pontos feltételek tisztázására még csak most került sor.

Valós segítség a családosoknak

A Magyar Közlönyben már május végén megjelent egy határozat, amely a támogatás bevezetésének előkészítéséről szólt. A kabinet már akkor rögzítette, hogy az iskolakezdés olyan jelentős anyagi terhet ró a magyar háztartásokra, amelyet az államnak célzott intézkedésekkel kell enyhítenie.

Magyar Péter szűkszavúan, de annál határozottabban közölte szerdán a közösségi oldalán is: több százezer gyermek családja részesülhet a 100 000 forintos rendkívüli juttatásból. Bár a bejelentés azonnali találgatásokat indított el a szülői csoportokban, a miniszterelnök a konkrét részleteket és a pontos igénylési feltételeket csütörtökre ígérte.

Az iskolakezdés óriási anyagi terhet ró a családokra. A Házon kívül stábja tavaly szeptemberben kérdezett szülőket arról, hogyan alakulnak a költségek:

A háttérben komoly kormányzati munka zajlott az elmúlt hetekben: a pénzügyminiszternek az oktatási, gyermekügyi, valamint a szociális és családügyi tárcák bevonásával június közepéig kellett letennie a részletes javaslatot a kormány asztalára, hogy idén már minden rászoruló részesülhessen a támogatásban. Magyr Péter csütörtökön 

Ők kapják a támogatást, és az is megvan már, mikor

A csütörtöki bejelentés alapján az új, adómentes és végrehajtás alól mentesített juttatás automatikusan jár minden olyan iskolás gyermeknek, aki rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül. Emellett a kormány döntése értelmében jogosultak a támogatásra az egyszülős családban élő gyermekek, a gyermekvédelmi intézményekben vagy nevelőszülőknél nevelkedők, valamint a sajátos nevelési igényű (SNI) tanulók. A segítségből részesülnek továbbá az emelt összegű családi pótlékot kapó tartósan beteg vagy súlyos fogyatékossággal élő gyermekek, valamint a Dobbantó programban és a műhelyiskolai képzésben részt vevő fiatalok is. 

A Magyar Államkincstár a két részletben érkező összeg első felét – 50 ezer forintot – augusztus 24-ig utalja ki, míg a második, szintén 50 ezer forintos részt novemberben, iskoláztatási célú utalvány formájában kapják meg az érintett családok.

Nyitókép: Pexels

Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!