Gazdaság

Brutálisan drágultak a repülőjegyek, ez az oka

rtl.hurtl.hu

2023. augusztus 4. 10:29

A fapados járatokat sem kímélték a drágulások, átlagosan 40 százalékkal kerül többe egy repülőjegy, mint 2019-ben. 

Átlagosan 40 százalékkal drágábbak a repülőjegyek, mint 2019-ben. Az áremelkedés egyértelműen visszavezethető a koronavírus-világjárványra, jelenleg a légiközlekedés – járatszámok, utasszámok, repülőterek forgalma alapján a négy évvel ezelőtti szint kapacitásának mintegy 75 százalékán teljesít – mondta el a Népszavának Bakó Balázs, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) szóvivője.

A szakértő hozzátette, az ágazat szereplői javulásban reménykednek, azonban ehhez sok minden kell még. A repülőjegyek drágulásában szerepet játszik az üzemanyag (kerozin) árának emelkedése, valamint az is, hogy továbbra sem dolgoznak elegen repülőtereken, munkaerőhiány van a földi kiszolgáló személyzetnél és a légi személyzetnél is.

Bakó Balázs hangsúlyozta, a világjárvány során tömeges leépítések voltak az ágazatban, az elbocsátottak közül sokan más szakmákban helyezkedtek el, és a hosszú kiképzési és betanítási idő is megnehezíti az utánpótlást. A repülőjegyárakon belül az átlagosnál jobban drágultak a tengerentúli járatok, és

a hosszabb légi utakkal kapcsolatos problémákat jelzi, hogy jelenleg Budapestről nem érhető el közvetlenül az észak-amerikai kontinens.

A járvány előtt egy lengyel légitársaság, a LOT indított a magyar fővárosból közvetlen járatokat az Egyesült Államokba, ám jó ideje ez csak átszállással oldható meg Budapestről. A drágulások alól a fapados járatok sem kivételek, Bakó Balázs szerint a légitársaságok kizárólag azért tudták elérni, sőt akár meg is haladni a 2019-es számokat, mert emeltek jegyek árán. A MUISZ szóvivője állítja,

jóval tudatosabbak lettek a szabadidős utazók, sokan már egy évvel előre megvásárolják a repülőjegyüket.

Nyitókép: Pexels.com

 

#Gazdaság#légiközlekedés#repülőjegy#drágulás#légitársaságok#egyesült államok

Címlapról ajánljuk