2015. március 30. 18:00

Óvári Helga a múlt heti Germanwings tragédia után két nappal utazott a légitársasággal. Csütörtökön érkezett Budapestre, azt mondja, érezhető volt, hogy nem csak az utasokat, de a pilótákat is megrázta a tragédia.
 

A másodpilótáról, Andreas Lubitzról azóta rengeteg ellentmondásos cikk jelent meg. Nemrég egy német napilap azt írta, hogy barátnője, aki egy nappal a tragédia előtt szakított vele, állapotos.  Ma pedig megerősítették, hogy a férfit korábban depresszióval kezelték. A német ügyészség közölte, nem kíván találgatásokba bocsátkozni arról, mi is a tragédia pontos oka. És arra sem kívánt reagálni, hogy Lubitznak tényleg voltak e látásproblémái. Kiderült, hogy Andreas jól ismerte a tragédia helyszínét, megszállottja volt a francia Alpoknak. Vitorlázórepülővel korábban többször is átrepült itt.

 

Szinte semmi nem maradt a Germanwings járatából. Közel hatszáz emberi testrészt gyűjtöttek már be a kutatók. DNS alapján a 150-ből 78 embert sikerült eddig azonosítani. Hivatalosan még nem erősítették meg, de állítólag köztük van a másodpilóta holtteste is, így hamarosan kiderül, hogy fogyasztott e drogot vagy alkoholt azelőtt, hogy a halálba vezette a személyszállító gépet.
 
undefined
Nézd vissza a Fókusz adásait az RTL+-on!
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!