Ghosting után: így írj meg egy utolsó üzenetet

rtl.hurtl.hu

2025. május 22. 12:00

Képzeld el: egyik nap még cuki üzenetek, hosszú telefonbeszélgetések, nevetés, tervek… másnap pedig semmi. Eltűnt. Nyom nélkül. Sem egy válasz, sem egy „bocsi”, még csak egy nyamvadt emoji sem. Ha veled is megtörtént már, hogy valaki hirtelen felszívódott az életedből – egy ígéretes randi után, vagy akár hosszabb beszélgetések után –, akkor pontosan tudod, mennyire frusztráló tud lenni a ghosting.

Sokan átélték már, hogy egy bimbózó kapcsolatnak úgy lett vége, hogy az egyik fél egyszer csak köddé vált. Egy kutatás szerint a ghosting, azaz a szellemé válás leginkább a férfiakra jellemző, az okát pedig általában sosem tudják meg a nők.

Írj, vagy ne írj, ez itt a kérdés…?

Mi szól mellette, hogy küldj még egy utolsó üzenetet?

  • Lezárást adhat neked. Ha kiírod magadból, ami benned van, könnyebb lehet túllépni az egészen.
  • Esélyt adsz a másik félnek, hogy elmondja, mi történt. Persze nem garantált, hogy válaszol – de legalább megpróbáltad.
  • Tiszteletet és érettséget mutatsz. Nem kiabálsz, nem vádaskodsz – csak elmondod, hogyan érzed magad. Ez erő.

Mikor jobb, ha csendben maradsz?

  • Ha nem akarsz még jobban megsérülni. Nincs annál kiábrándítóbb, mint mikor egy utolsó üzenetre is csak a nagy semmi jön vissza.
  • Ha szeretnéd visszavenni az irányítást. Néha a legnagyobb erő az, ha csendben kilépsz, és a saját gyógyulásodra fókuszálsz.
  • Ha úgy döntesz, írsz: így nézhet ki az utolsó üzeneted:

Fontos: ne menj át drámába. Ne vádaskodj, ne könyörögj. Ehelyett inkább legyél tiszteletteljes, őszinte és rövid. 

1. Laza, nyitott érdeklődés

Minden oké veled? Rég beszéltünk.

Ez akkor jöhet jól, ha még reménykedsz benne, hogy valami komoly dolog jött közbe – és nem egyszerűen csak ignoráltak. Ez egy udvarias lehetőség, hogy a másik magyarázatot adjon.

2. Finom érdeklődés, egy kis csalódottsággal

Azt hittem, jól alakulnak a dolgok köztünk, de aztán teljesen eltűntél. Remélem, minden rendben van nálad. Ha elmondanád, mi történt, nyitott vagyok rá – legyen szó akár jóról, akár rosszról.

Ezzel megmutatod, hogy bánt a dolog, de nem vagy agresszív. Nyitottságot mutatsz – és azt is, hogy számítanak az érzéseid.

3. Egyértelműséget kérsz

Sajnálom, hogy így alakult. Jó lenne tudni, mi történt.

Rövid, tiszta, lényegre törő. Ha nincs válasz, te már megtetted a magadét – és mehetsz tovább.

4. Te zárod le a történetet

Rég hallottam felőled, úgy érzem, ez lezárult.

Ez az üzenet nem vár választ. Inkább önmagadnak szól – a te felszabadulásodért. Zárás, pont, kész.

Ghosting után: Így írj meg egy utolsó üzenetet

5. Őszinte visszajelzés

Őszintén szólva, több őszinteséget vártam tőled. Ez most így elég rosszul esik.

Ez bátor – de csak akkor küldd el, ha valóban vállalod az érzéseidet, és nem várod el, hogy a másik majd megnyugtat. Ez rólad szól, nem róla.

6. Határokat húzol, ha ismerős az illető

Valószínűleg úgyis összefutunk még – kérlek, tartsd tiszteletben a határaimat.

Ha valakit a munkahelyről, baráti körből ismersz, fontos, hogy előre tisztázd, hol vannak a te határaid – és ne akkor kelljen kezelni a helyzetet, amikor váratlanul újra szembejön veled. A színésznő a Reggeliben elmesélte, milyen volt neki a Celebrandiban, milyen élményekkel távozott. Elárulta azt is, mekkora felkészülés előzte meg a párkereső műsort: önismereti feladatnak fogta fel. A Celebrandi után Bogdányi Titanillát ghostingolta Rajmund:

Visszajönnek a ghostolók?

Néha igen. Előfordul, hogy a másik fél túlterhelt volt, összeomlott körülötte a világ, vagy csak nem tudta, hogyan kommunikáljon. Aztán később – hetek, hónapok múlva – mégis ír. De legtöbbször nem. Sokan egyszerűen csak nem akarnak konfrontálódni. Vagy rájöttek, hogy mégsem érdekli őket ez a kapcsolat – csak épp nem volt bátorságuk ezt kimondani.

A lényeg: ne várj. Ha valaki eltűnt, annak megvoltak az okai, és nem a te dolgod ezt kibogozni. A te dolgod az, hogy vigyázz magadra. Tartsd meg a méltóságod, gyógyulj, és lépj tovább.

Fotók: Freepik