A társadalom és a közösség iránt leginkább elkötelezett vállalkozó Raiffeisen Különdíjasa, a Mancsopell
2025. január 23. 14:47
A Cápák között 8. évad első Raiffeisen különdíj-jelöltje a Mancsopell.
Tóth Attila és Tóthné Horváth Erika családi vállalkozása fenntartható módon kínál megoldást a jövő növényi tápanyag utánpótlására, ezért a „Társadalomért és közösségért legjobban elkötelezett vállalkozás" különdíjunkra jelölte a családi vállalkozást a Raiffeisen.
Olvasd el a Mancsopell vállalkozóival készített interjút:
Mi motiválta arra, hogy vállalkozásba kezdjen? Nem tartott a bizonytalanságtól?
A vállalkozói lét lehetősége és szabadsága, ami engem vonzott. Kiválaszthatod azt, amivel foglalkozni szeretnél, megtapasztalhatod a különböző gazdasági területeket, célokat teljesíthetsz magad felé, érdemes vagyonra tehetsz szert, meghálája a munkád.
Ha ez a vállalkozás nem sikerült volna, van B terve?
Ha átgondolt és megtervezett a vállalkozás, akkor az működni fog minden esetben, de az eredmények váltakozhatnak. Mindig van B terv.
Melyik pillanatot tartja eddigi legnagyobb sikerének?
Mikor 18 éves lett a cégem, boldogsággal töltött el, hogy működik. Széles kapcsolatrendszeremre is büszke voltam ekkor és a háttér gazdaságra, mind a kettőt nagy hangsúllyal építettem föl.
Mi volt az eddigi legnagyobb kihívás vagy kudarc, amivel szembe kellett néznie?
Egy üzlet bezárása.
Sikerül elválasztania a munkáját a magánéletétől? Külön kezeli a vállalkozás pénzügyeit a sajátjától?
Igen, bőven van a családra idő fordítva és külön kezelem.
Fontosnak tartja a fenntarthatóságot és a társadalmi felelősségvállalást? Ha igen, hogyan járul hozzá ezekhez?
Igen, fontosnak. A sportban és vállalkozásban, ha segíteni tudok vagy példát mutatni a fiataloknak, azt előszeretettel teszem.
A Raiffeisen Bank a Cápák között című műsor egyik fő stratégiai partnereként elkötelezetten támogatja a Raiffeisen különdíjra jelölt vállalkozásokat. Mentorálást biztosít számukra a vállalkozásfejlesztés legfontosabb területein, valamint segíti őket a stratégiai és pénzügyi céljaik meghatározásában. A széria végén a 15 különdíjra jelölt vállalkozás közül három kategóriában (Az év legkiemelkedőbb innovációs ötlete, A társadalomért és közösségért legjobban elkötelezett vállalkozó és A legígéretesebb fiatal vállalkozó) választják ki a kategóriák abszolút nyerteseit. Ők fejenként bruttó 1.000.000 forint értékű szabadon felhasználható oktatási keretet kapnak, amelyet az általuk választott kurzusokra, tanácsadásra vagy oktatási programokra fordíthatnak.