Kajdi Csaba egy dolgot kifogásol Magyar Péterben: „Valószínűleg a sérelmeit hiperventillálja ki”
2026. június 14. 17:00
Kajdi Csaba úgy érzi valósággal fellélegzett, mióta Magyar Péter került Magyarország élére. Úgy gondolja az új miniszterelnök jó irányba tereli az országot, ám kommunikácóját illetően azért erős kritikát fogalmazott meg. Szerinte a kormányfő sértett, és ezért nyilvánul meg úgy, ahogyan egy ilyen magas pozícióban már nem kéne.
Kajdi Csaba számára sokkal szebb a világ, amióta április 12-én megtörtén a kormányváltás, és immáron nem a Fidesz, hanem a Magyar Péter által vezetett Tisza került az ország élére. Minderről az Reggeliben való szereplése után mesélt az rtl.hu-nak.
Olyan érzés, mintha feljöttem volna a víz alól, és végre vehetek levegőt. Nem gondoltam volna, hogy 16 év ilyen sok, és addig víz alatt lenni nagyon nehéz. Most igazán fellélegzem
- sóhajtott fel megkönnyebbülten Cyla, aki el sem akarja képzelni, mi lett volna, ha nem következik be a kormányváltás.
A fene tudja, mi történt volna ezzel az egész propagandával, ukrán helyzettel és Európával. Én az európaiságomat féltettem a legjobban. Azt hiszem, ha választani kellett volna, azt választom.
Úgy véli, influenszerként fontos megosztania a véleményét, és ígéri, továbbra is kritikai szemmel fogja nézni az ország helyzetet. Próbál független maradni, mert nem akar semmilyen politikai párthoz elköteleződni, csupán fontos társadalmi kérdésekben akar megnyilvánulni.
Fontosnak tartom, hogy mindenki fogalmazzon meg kritikát, legyen önálló véleménye, és ez ne egy propaganda vagy fizetett vélemény legyen. Nekem rendkívül nagy csalódást jelentettek azok az ismert emberek, akik beálltak a propaganda mögé, majd utána eltűntek. Mert ha én április 12-e előtt rettegtem az ukránoktól, akkor azt gondolom április 12-e után is rettegjek, és ne azt csináljam, mint mondjuk egy Kulcsár Edina vagy Vasvári Vivien, akik hirtelen lecserélte a fideszes pólót ocelotra és eltűntette a videóit. Én azt hiszem, hogy ez nagyon sokat rombol valakinek a hitelességén.
Azt azonban nem tagadja, Magyar Péter intézkedései eddig szimpatikusak a számára. Kommunikációjában viszont már talál kivetnivalót.
Hogy újra tártkarokkal fogadják az Európai Unióban, és minden nagy európai vezető találkozik vele, visszavezetett minket abba az európai családba, ahova tartozunk – ez mind megnyugtat, és jó iránynak tartom. Az, hogy a kommunikációja mennyire agresszív, és feladata-e neki egy videókamerával rohangálnia miniszterelnökként, más kérdés. Szerintem ehhez ő már sokkal magasabb pozícióban van. Ugyanakkor az, amit ő végigélt és elszenvedett az elmúlt években, kevesen éltük volna túl. Ehhez nagy erő kell. Most valószínűleg a sérelmeit hiperventillálja ki. Én remélem, hogy idővel meg fog nyugodni és más kommunikációja lesz a jövőben.
- fűzte hozzá Kajdi.