Tóth Gabi nem tudta megkapni a nagyvárosban azt, amit vidéken
2022. március 28. 8:22
Az énekesnő Tapolcán nőtt fel. Az értékekre nagyobb hangsúlyt fektető közösségi érzést a nagyvárosi lét nem adta meg számára.
A 24.hu szúrta ki, hogy Tóth Gabi énekesnőt a Creator TV Az én utam című műsorában láthatták a nézők. Elmondta: számára a vidék a szó nemes értelmében belassult, az értékekre, az ünnepekre nagyobb hangsúlyt fektető közösség,
amit soha nem tudott nagyvárosi létben megkapni.
Első zenei élménye egy Muzsikás-bakelit volt, amit édesapja tett fel, az első hang, ami megfogta, az pedig a hegedű hangja volt.
Arra is kitért, hogy neki az a legnagyobb ajándék, ha magyar nyelven énekelhet, noha, rendre megkapja, ilyen hanggal nemzetközi karrier is meglovagolható volna.
Én ezt valahogy nem éreztem magamban. Legfőképpen azért, mert egyrészt nekem a legnagyobb kihívás, hogy a saját szülőhazámban nyerjem el az emberek szívét és szeretetét, én erre tettem fel a szakmai életemet. A saját anyanyelven szólni…
– fogalmazott a műsorban, majd hozzátette: amikor felmegy a színpadra, és magyar nyelven elénekeli a magyar dalait és vele éneklik, akkor érzi azt, hogy minden nehézségnek és bántásnak amit kap, van értelme.
Nyitókép: Creator TV / YouTube