Civilek kérik a kormányt, hogy az ő levelüket is küldjék ki az oltásra feliratkozottaknak
2022. március 29. 15:33
Az Amnesty International és a Háttér Társaság a népszavazás kapcsán emlékeztet, hogy Putyin mosta először össze a pedofíliát a melegséggel.
Mint korábban megírtuk, emailben győzködi a koronavírus elleni védőoltásra feliratkozott magyarokat a kormány arról, hogy vegyenek részt vasárnap a választással egyszerre megtartott népszavazáson, és azt is egyértelművé teszik, hogy mit tekintenek helyes álláspontnak.
Ugyanakkor számos szervezet azért kampányol, hogy az emberek szavazzanak érvénytelenül a referendumon, ugyanis a kérdéseket is „érvénytelennek” tartják, „az LMBTQI embereket – a gyerekeinket, ismerőseinket, barátainkat és munkatársainkat – kiközösítő aljas kampánynak” nevezik.
Az Amnesty International Magyarország és a Háttér Társaság kedden a Kormányzati Tájékoztatási Központhoz fordult, hogy az állampolgárok kiegyensúlyozott tájékoztatása érdekében az ő levelüket is küldjék el ugyanazoknak, akik a kormány emailjét megkapták, hogy az állampolgárok megismerhessék az érvénytelen szavazat mellett szóló érveket is. Azt nem gondolják, hogy a kormány valóban eleget fog tenni a kérésüknek, ezért a levelük szövegét is elküldték a közleményükkel együtt.
Azt írják benne, hogy miközben a magyar emberek többségét az foglalkoztatja, hogy háború dúl a szomszédunkban,
a kormány most mégis arra fordít milliárdokat, hogy putyini mintára ok nélkül keltsen félelmet a magyarokban.
Mint írják,
Putyin volt először az, aki aljas módon összemosta a pedofíliát a melegséggel.
A levél szerint ha a kormány népszavazása érvényes lesz, akkor a fiatalok nem kaphatnak segítséget az iskolában őket érő bántalmazás ellen, és ellehetetlenül az érdemi, tudományos alapokon nyugvó szexuális felvilágosítás is.
A civilek úgy látják: vannak fontos problémák a gyermekvédelemben, amelyeket meg kell oldani, de azok nem a népszavazáson feltett kérdések, azokra az érvénytelen szavazat a legjobb válasz.
Nyitókép (illusztráció): Tüntetés a római orosz nagykövetség előtt a csecsenföldi LMBTQ emberek kínzása ellen 2017. április 22-én – Fotó: Stefano Montesi/Corbis via Getty Images