2023. április 5. 13:50

Négy évvel ezelőtt lefejeztek egy nőt Guvahatiban, egy hindu templomnál, hét társukat még keresi a rendőrség.

Letartóztatott öt férfit az indiai rendőrség emberáldozat bemutatásának vádjával, további hét ellen pedig körözést adott ki, írja a The Guardian.

A rendőrség négy évvel azután fogta el a gyanúsítottakat, hogy egy nő fej nélküli holttestére bukkantak egy ősi hindu templomban, Guvahatiban, India északkeleti részén.

A 64 éves Shanti Shavt egy machetével fejezték le, miután imádkozni tért be a Kamakhya templomba.

A rendőrség nem haladt a nyomozással egészen addig, amíg idén januárban egy házkutatás során nyomra nem bukkantak. Az új eljárás során sikerült körvonalazni, hogy kik vehettek részt a nő meggyilkolásában. A tizenkét gyanúsított közül ötöt azóta elfogtak hetet még keresnek. Az emberáldozatot bemutató csoport vezére egy 52 éves kormányzati tisztviselő, Pathak Pradeep volt, írja a Pragnews

Pathak vallási szertartás részeként szervezte meg a gyilkosságot testvére halálának évfordulója alkalmából, a férfi ugyanis abban a hitben volt, hogy az áldozat megnyugtatja az elhunyt testvére lelkét. Pathakot és négy társát március 25. és április 1. között vették őrizetbe.

Az indiai Nemzeti Bűnügyi Nyilvántartási Hivatal szerint 2014 és 2021 között 103 emberáldozat történt Indiában. A rituális gyilkosságokat általában az istenek megnyugtatására hajtják végre, és a nagyvárosoktól távoli törzsi területeken a leggyakoribbak, ahol még mindig sokan hisznek a boszorkányságban és az okkultizmusban.

Tavaly azonban a fővárosban is történt nagy felháborodást kiváltó emberáldozati gyilkosság: két építőmunkás egy hatéves kisfiút ölt meg Újdelhiben, felajánlva őt a hindu Síva istennek, hogy meggazdagodjanak.

Nyitókép: indiai férfi vesz részt a Kamakhya templomnál tartott vallási rituálén, 2016-ban –Fotó: Partha Hazarika/NurPhoto via Getty Images