X-Faktor

Részvételi szabályzat

rtl.hurtl.hu

2024. november 9. 19:28

Az X-Faktor Című Műsor Során Lebonyolított Szavazások

Részvételi Szabályzata

amely tartalmazza az M-RTL Zrt. (1068 Budapest, Dózsa György út 84/A.) (a továbbiakban: RTL) mint szervező által szervezett, a Virgo Systems Informatikai Kft. (1055 Budapest, Szent István körút 17. I. emelet 6.) (a továbbiakban: Virgo), valamint a Telekom New Média Zrt. (1097 Budapest, Könyves Kálmán krt. 36.) (a továbbiakban: TNM), (TNM és Virgo a továbbiakban együttesen: Technikai lebonyolítók)  az “X-Faktor” című televíziós műsorhoz (a továbbiakban: Műsor) kapcsolódó, az “RTL.hu” megnevezésű alkalmazáson (a továbbiakban: alkalmazás), továbbá a https://szavazas.rtl.hu honlapon (a továbbiakban: webes szavazás), emeltdíjas hanghívás útján történő szavazás (a továbbiakban: emeltdíjas szavazás) szolgáltatásának  (a továbbiakban együttesen: szolgáltatások) leírását és szabályai.

A műsor-, illetve szabályváltozásról, a továbbjutás és a kiesés menetéről az RTL műsorából, elsősorban a Műsorból, valamint a https://rtl.hu/xfaktor , https://rtl.hu/x-faktor/2024/11/09/reszveteli-szabalyzat oldalról értesülhetnek a nézők és a résztvevők.

A szolgáltatások lényege, nézői szavazás; a szavazók (résztvevők) által történő véleménynyilvántartás; a szolgáltatások használatával döntően befolyásolják a műsor menetét, a szereplők műsoron belüli életútját (kiesik/továbbjut) és ezzel azt, hogy ki lesz a műsor 2024. évi győztese.

I. ALAPFOGALMAK; RÉSZVÉTELI FELTÉTELEK

1. " X-FAKTOR ": Az RTL portfóliójába tartozó médiaszolgáltatásban (a továbbiakban: médiaszolgáltatás) sugárzásra kerülő televíziós műsor (tehetségkutató), amellyel kapcsolatban az RTL, mint szervező jogosult kötelezettségeket vállalni.

2. Az élő műsor indulása: 2024. november 9. napja (szombat)

3. A műsor befejezése: A műsor mindaddig tart, amíg a műsorban szereplő produkciók közül ki nem derül a győztes személye az egyes szavazási etapok alapján.

4. Szereplő, produkció, előadó, zenekarok (továbbiakban együttesen: produkció): azok a természetes személyek, akik jelentkeztek a műsorba, és a médiaszolgáltatásban bemutatott válogatók, tábor adások alapján az élő műsorban való részvételi lehetőséget megkapták.

5. Szavazó (résztvevő): Minden olyan természetes személy, aki a szolgáltatások valamelyikén keresztül szavazatot ad le, véleményt nyilvánít.

5.1. Szavazás az alkalmazáson keresztül, a webes szavazás:

A műsorral kapcsolatos szavazás szolgáltatás elérhető okostelefonra letölthető RTL által fejlesztett RTL.hu alkalmazásokon keresztül, valamint webes szavazás weboldalán (szavazas.rtl.hu).

• Az alkalmazás az IOS és ANDROID platformok alkalmazásközpontjaiban található. Az alkalmazás ingyenesen elérhető azon szavazók számára, akik érvényes hozzáféréssel rendelkeznek az IOS és ANDROID platformok alkalmazásközpontjaihoz, valamint rendelkeznek internet-hozzáféréssel.

• Az ingyenesség minden esetben arra vonatkozik, hogy az alkalmazás tulajdonosa az egyes áruházakból való letöltésért; használatért díjat nem szed be, a szavazónak az alkalmazás használata közben keletkező adatforgalmára nem.

• Az alkalmazásokban és a webes szavazásban csak érvényes regisztrációval rendelkező szavazók szavazhatnak a belépést követően.

Érvényes regisztráció és belépés az alkalmazásokba, illetve a webes szavazás oldalára: az alkalmazásba, illetve a webes szavazásba történő belépésre vonatkozó előírásokat és feltételek az alkalmazások és a webes szavazás weboldalának (rtl.hu) felhasználási feltételeiben találhatók, az alábbi linken érhetők el: https://rtl.hu/felhasznalasi-feltetelek 

• Az alkalmazásokban és webes szavazáson keresztül a szavazó produkciónkként 1 szavazatot adhat le. Az alkalmazásokon, valamint webes szavazáson keresztül érvényesen leadott szavazat 1 szavazatot ér. Az alkalmazásokban és a webes szavazás csak internetkapcsolat megléte esetén működtethető. Az alkalmazás és a webes szavazás működtetéséhez létrehozott internetkapcsolat esetleges telefonos vagy adatforgalmi költségekkel járhat, melyekért a szervező nem vállal felelősséget.

• Az alkalmazás és a webes szavazás használatához a szavazónak regisztrálnia szükséges az alkalmazásban vagy a https://rtl.hu weboldalon. Amennyiben a szavazó már rendelkezik regisztrációval, úgy az alkalmazásban, az rtl.hu weboldalon vagy az rtlplusz.hu weboldalon keresztül az azokon korábban regisztrált felhasználói azonosító és jelszó, továbbá meglévő Facebook profilhoz, Google fiókhoz, illetve IOS rendszer esetén Apple ID-hez tartozó felhasználói azonosító és a hozzá tartozó jelszó megadásával a belépést követően adhatja le szavazatát. Egy felhasználói azonosítóval csak annyi szavazat adható le az egyes szavazási etapok során a szolgáltatásokban, amennyit a jelen részvételi szabályzat meghatároz.

5.2. Szavazás emeltdíjas (IVR) szolgáltatás útján (emeltdíjas szavazás):

Igénybevétel feltételei:

• minden hazai hírközlési szolgáltatóval, fix vagy mobil előfizetői szerződéssel rendelkező ügyfele, akinek hívásra alkalmas készüléke van, rendelkezik megfelelő egyenleggel (melyről a saját szerződésén szereplő szolgáltató oldalán, ügyfélszolgálatán tud tájékoztatást kapni);

• aktiválta az értéknövelt szolgáltatásokhoz való hozzáférést; és így emeltdíjas hívást tud kezdeményezni.

• Az igénybevétel feltétele az adott szolgáltatónál, valamint a Magyar Telekom Nyrt. között meglévő szerződés a hívószám rangel kapcsolatban, melyről a szolgáltató tud tájékoztatást adni.

• Egy emeltdíjas hívás díja: bruttó 254,- Ft. Egy érvényes emeltdíjas szavazat 5 azaz ötszörös szoros szorzóval kerül beszámításra a produkció eredményébe. Emeltdíjas hanghívással résztvevő korlátlan mennyiségű szavazatot adhat le, az érvényes szavazási időszakon (etap) belül; amennyiben a résztvevő rendelkezik megfelelő kerettel.

• Az érvényes időszakon kívül beérkezett hanghívások érvénytelenek. A díjazásukat visszafizetéséről TNM intézkedik távközlési szolgáltató felé. Az Emeltdíjas szavazás díja a szavazót terhelik.

6. Szavazási etapok: minden esetben az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz. Egy etapon belül az RTL döntése alapján bármikor részeredményeket közölhet, az egyes etapokban közölt részeredmények befolyásolhatják a műsorban szereplő produkciók műsorban való részvételét.

7. Szavazási típusok:

7.1. Székes szavazás – minden esetben az adott adásban műsorvezető által ismertetett darabszámú székek elfoglalásához kapcsolódó szavazás, a székekre való leülést minden esetben a Mentorok egyértelmű döntése határozza meg; abban az esetben, amikor az adott műsorban a meghatározott összes szék  foglalt; és egy következő produkciót is le szeretnének ültetni a résztvevők által leadott szavazatok alapján (műsorvezető által ismertetett időpontban) az aktuális állás határozza meg azt, hogy melyik az a produkció akinek át kell adnia a helyét. azaz az aktuális állásnál a széken ülőkre leadott szavazatok összesitése alapján, az a produkció, akinek a legkevesebb szavazata van fel kell, hogy álljon. A szék minden esetben a következő élő adásba való lehetőséget jelenti, amennyiben az összes produkció elhangzott és a szavazás lezárásre került, azok a produkciók, akik ülnek továbbjutnak a következő adásba.

7.2. Veszélyzónás szavazás (TOPX) – minden esetben az adott élő műsorban ismertetett minden olyan produkcióra indított szavazás, akik nem jutottak tovább a következő adásba a székes szavazás lezárását követően. A TOPX szavazásban az X minden esetben az adott élő műsorban szereplő produkciók száma határozza meg, ahol az alkalmazásokban és/vagy weben ki kell választani annyi (Y) produkciót amennyit a műsorvezető ismertet; emeltdíjas hívással korlátlan mennyiségben támogathatóak a produkciók. A veszélyzónás (TOPX) összesített eredménye alapján kialakult sorrend határozza meg a következő adásba továbbjutó produkciók számát.

7.3. Produkciós általános szavazás - minden esetben az adott élő műsorban ismertetett minden olyan produkciókra indított szavazás, akik a műsorban szerepelnek. A produkciós általános szavazásban az alkalmazásokban és/vagy weben ki kell választani annyi (Y) produkciót amennyit a műsorvezető ismertet; vagy egy adott (egy) produkcióra indított szavazás esetén (IGEN/NEM) egy adott véleménygomb kiválasztásával dönthet részvevő; emeltdíjas hívással korlátlan mennyiségben támogathatóak a produkciók; minden esetben a műsorvezető által ismertetett hívószámokra az időszak alatt. A produkciós általános szavazás az összesített eredménye alapján kialakult sorrend; eredmény határozza meg a lezárást követően; hogy ki juthat az adott műsorban a következő szakaszba; vagy fordulóba, vagy az adott adásban ismertetett feltételrendszer alapján (kérdés) alapján befolyásolja a produkció műsorban való szereplésének feltételét.

7.4. 90 másodperces ültetéses szavazás - minden esetben az adott élő műsorban ismertetett olyan produkciókra indított szavazás, akik a műsorban szerepelnek; előadták az adott műsorban a produkciójukat valamin a Mentorok közül 2 úgy döntött, hogy kapjon széket, 2 pedig úgy, hogy ne, azaz döntetlen a Mentor döntés. A 90 másodperces ültetés szavazás célja a résztvevők szavazati alapján eldönteni azt a kérdést, hogy a produkció leülhet-e a székre és ezzel védettséget szerezzen, azaz továbbjuthasson a következő élő adásba. A 90 másodperces ültetési szavazás időszaka műsorvezetői közlésre indul és műsorvezetői közlésre kerül lezárásra, ideje 90 másodperc melyet a nézők a képernyőn követhetnek. A szavazási időszakban az alkalmazásokban és/vagy weben egyedi szavazási kérdés jelenik meg; kérdés: „Leüljön a versenyző?” választási lehetőségek IGEN/NEM; egy adott véleménygomb kiválasztásával dönthet részvevő; véleményét az Elküld gombbal véglegesítheti; emeltdíjas hívással külön hívószámokon veheti igénybe a szolgáltatást: 06-90-636-261 (IGEN) 06-90-636-272 (NEM) korlátlan mennyiségben támogatható résztvevő döntése; minden esetben a műsorvezető által is ismertetett hívószámokra az időszak alatt. A döntés az összesített eredménye alapján kialakult többségi vélemény; eredmény határozza meg a lezárást követően; hogy az adott produkció (IGEN többség) kap széket (NEM többség) nem kap széket. A szavazás döntően befolyásolja a produkció műsorban való szereplésének feltételét.  A szavazás eredménye kizárólag a kérdéssel és az eseménnyel kapcsolatban kerül figyelembe véve; egyéb párhuzamosan futó szavazási típussal az eredmény nem kerül összesítésre.

RTL fenntartja a jogot, hogy vis major bekövetkezése esetén (különösen, de nem kizárólag az alkalmazás, illetve webes szavazási rendszer hibájából adódóan) bármikor SMS szavazásra váltson, és az SMS szavazás útján érkező szavazatokat fogadja el. Ennek bekövetkezte esetén a műsorvezető haladéktalanul tájékoztatja a szavazókat élő adásban.

Az egyes szavazások végeredményét az alkalmazásokon keresztül, a webes szavazáson, valamint az emeltdíjas szavazásban érvényesen leadott szavazatok a szavazási etapok során összesített darabszáma határozza meg etaponként.

16 éven aluliak a szolgáltatásokat törvényes képviselőjük hozzájárulásával vehetik igénybe.

 

II. A SZOLGÁLTATÁSOK LEÍRÁSA

Szavazás a műsor élő adásaiban

A szavazás szolgáltatások célja, hogy a szavazók (résztvevők) az általuk leadott szavazatukkal az egyes szavazási etapokban a számukra szimpatikus produkciót segítsék és ezzel továbbra is biztosítsák a produkció számára a műsorban való szereplést, részvételt annak érdekében, hogy az adott produkció megnyerhesse a műsor főnyereményét.

Egyes adásokban a résztvevők leadott összesített szavazatai alapján kerül meghatározásra a továbbjutók sorrendje, azaz a nézői véleménynyilvánítás döntően befolyásolja a Műsor menetét és az abban szereplő Szereplők,(produkciók) személyét. Egy-egy adott élő műsorban több különböző szavazási etap nyitható; különböző szavazási típusokkal. Az egyes szavazási típusok közül párhuzamosan egyidőben több is indítható.

A szavazási szolgáltatás érvényességi idejének, minden esetben az élő adásban műsorvezetői közlésre (a szavazást megnyitom, elindítom) a szavazást lezárom elhangzások közötti időszakot tekintjük. Adott időszakon belül a szavazási szolgáltatás folyamatos, mindazon Előadókra (Produkciókra) akik az élő műsor szereplői.

Az egyes élő adásokban a szervező; egyedi produkciós általános szavazási típust indíthat; a szolgáltatás célja, az adott élő adásban szereplő produkció egyedi sorrendjének felállítása a szavazási etap alatt; ami alapján meghatározásra kerül a továbbjutók sorrendje. Adott szavazási szakaszban az utolsó helyen lévő produkció kiesik a versenyből.

Az általános produkciós szakasz minden esetben műsorvezetői közlésre (ELINDITOM) indul és kerül lezárásra (LEZÁROM); az adott szavazási szakaszban minden esetben a műsorban korábbi adásból továbbjutott összes produkció részt vesz. A produkciókra beérkezett szavazatokat a versenyben maradó produkciók az adott adásban folyamatosan megtartják, azok eredménye a végeredménybe beleszámítanak.

Az egyes élő adásokban a Mentorok minden esetben szóbeli értékelést adhatnak, valamint közös döntést hoznak az úgynevezett “székes” szavazási etapban.

A székek száma adásonként változó, a székekben helyetfoglaló produkciók az első szavazási etap lezárását követően, automatikusan a következő élő adásba jutnak; a továbbjutók száma minden élő adásban változó, a székek érvényes számáról, minden esetben az élő műsorban kapnak tájékoztatást résztvevők és nézők.

Mentor döntés, minden esetben a Mentorok többségi döntését jelenti; amennyiben foglaltak a székek és egy következő produkciót szeretnének leültetni az adás elején műsorvezetői közlésre elindított szavazási szolgáltatás aktuális összesített eredménye határozza meg, és jelöli melyik az a produkciót, akinek fel kell állnia.

A műsorvezető egy adott ponton élőben kimondja a “Most” kifejezést. Az adott ponton a számítógépes rendszerben rögzített eredmény közjegyző jelenlétében hitelesítésre kerül. Az eredmény alapján az a produkció a széken ülők közül, akinek a legkevesebb szavazata van a szolgáltatás alapján felállításra kerül.

A felállított produkció automatikusan a veszélyzónás szavazási szakasz résztvevője lesz a produkcióra leadott szavazatokat a produkció nem veszíti el.

Az összes produkció elhangzása és értékelése után alakul ki az a sorrend, ahol az élő adásban alkalmazott adott székeken ülő produkciók a szavazási szolgáltatás lezárását követően automatikusan a következő élő adásba jutnak.

Veszélyzónás szavazás (TOPX) – A veszélyzónás (TOPX; ahol az X minden adásban változik az produkciók számának változásával) szavazási etap kerül indításra; minden olyan produkcióra, akikről a Mentorok olyan döntést hoztak, hogy nem kapott széket, illetve azok a produkciók, akiknek a székes szavazási etap során fel kellett állnia a székekről.

A szavazási etapban, minden résztvevő produkció az összes szavazási etapban kapott szavazatszámát görgetve tovább viszi, azaz az eredmények nem kerülnek nullázásra; a szavazási etap célja, hogy résztvevők további szavazatokat adhassanak le rájuk, annak érdekében, hogy folytathassák a műsorban való szereplést és lehetőséget kapjanak arra, hogy a műsort megnyerjék.

Az egyes élő adásokban RTL jellemzően több körös szavazási (szakasz) időszakokat alkalmaz. Az RTL fenntartja a jogot arra, hogy az élő műsorban szóban elmondottak (elsősorban műsorvezetői közlés) alapján ettől eltérjen.

A szavazás szolgáltatás döntően befolyásolja a műsorban szereplő produkciók személyét és a műsor győztesének személyét.

A műsorban a műsorvezető által kerül ismertetésre, hogy a lentebb ismertetett szavazás-típusok közül melyik alkalmazandó; mely Előadók (Produkciókra) azaz kik vesznek részt az adott etapban.

A műsorban az adott etap során a műsorvezetői közlés alapján a közléskor aktuális – mind az alkalmazáson, mind a webes, mind pedig az emelt díjas szavazás során leadott - szavazatmennyiség szerinti szavazatösszesítés(ek)re kerül sor, melynek megfelelően megállapításra kerülnek műsorban továbbjutó produkció(k).

Szervező fenntartja azon jogát, hogy az adott szavazási etapot bármikor felfüggessze, megállítsa és/vagy a részeredményeket kommunikálja.

SZAVAZÁS ETAPOK

„Produkciós általános szavazás” etap

A Produkciós általános szavazási etap (szakasz) érvényességi idejét, minden esetben a műsorvezető szóbeli közlése határozza meg. Érvényes időszaknak minden esetben a szavazást elindítom/megnyitom a szavazást lezárom kifejezések közötti időszakot tekintjük.

Minden esetben a résztvevők a szavazási típusok közül választhatnak, hogy webes vagy applikációkon keresztül adják le szavazatukat, vagy emeltdíjas hívást kezdeményeznek.

A Produkciós általános szavazás etapban a szavazás indítása óta; az egyes produkciók elhangzása után (akik versenyben vannak) a résztvevői szavaztok alapján egyéni sorrend alakul ki. A szavazási szolgáltatás indítása óta az emeltdíjas hívás, valamint alkalmazásokon keresztül és a webes szavazás útján leadott szavazatok összegzésre kerülnek;  a legkevesebb szavazatot kapott produkció kiesik a műsorból.

Összesítés: az emeltdíjas szavazatok, valamint az alkalmazásokon keresztül és a webes szavazás során leadott szavazatok eredményének műsorvezetői közlésekor történő összesítései után kiderül, hogy mely produkció esik ki a műsorból.

A Kieséses szavazás etap során a versenyben maradt Produkcióknál a leadott szavazatokba beszámítanak a műsor további szavazási etapjainak összeredményébe.

 

„Székes Csereszavazás” etap

Az egyedi szavazási etap (szakasz) érvényességi idejét, minden esetben a műsorvezető szóbeli közlése határozza meg. Érvényes időszaknak minden esetben a szavazást elindítom/megnyitom a szavazást lezárom kifejezések közötti időszakot tekintjük.

Minden esetben a résztvevők a szavazási típusok közül választhatnak, hogy webes vagy applikációkon keresztül adják le szavazatukat, vagy emeltdíjas hívást kezdeményeznek.

Az egyes produkciók végén a Mentorok többségi döntést hoznak arról, hogy a produkció védettséget kapjon-e annak érdekében, hogy azonnal továbbjusson a következő élő adásba. Azok a produkciók jutnak automatikusan a következő élő adásba, akik az összes produkció elhangzása után székben ülnek (adásonként változó számú produkció). Az egyes élő adásokban eltérő számú védettséget biztosító hely lesz megszerezhető a produkciók számára.

A védettség megszerzéséhez legalább három IGEN szavazatra van szükség a mentoroktól. Ammennyiben a mentorok két IGEN és két NEM szavazatot adnak a produkcióra, abban az esetben a produkció automatikusan veszélyzónába kerül; azaz nem ülhetnek le a védettséget biztosító székekre; a műsorban való szereplése (továbbjutás) a következő szakaszban dől el az összesített végeredmény alapján. Abban az esetben amikor mind az adásban meghatározott és ismertetett számú védettséget biztosító hely betelik és a mentorok úgy szavaznak, hogy következő produkció is védettséget kapjon, (kapjon egy széket) akkor műsorvezetői közlésre az aktuális szavazás szolgáltatás; amelybe minden esetben az adott Produkció adott adásban beérkezett összes érvényes szavazata beleszámit; összesített eredménye dönti el, hogy kik azok az produkciók akik ülve maradhatnak és védettséget kapjanak. Az a produkció, aki a legkevesebb összesített szavazatszámmal rendelkezik fel kell, hogy álljon és ezzel a Veszélyzóna (TOPX) szakaszba kerül. Az aktuális szavazat szolgáltatás összesített eredménye, minden esetben az az időpont, amikor a műsorvezető, elő szóban, kimondja a MOST szót. Az összesített szavazatállásról közjegyző jelenlétében kerül az állás rögzítésre.

A szavazás célja annak megállapítása, hogy a védettséget élvező produkciók közül ki maradjon ülve.

Mentor döntés alapján; előfordulhat olyan állapot, hogy nem lesz foglalt az összes védettséget jelentő hely.

A Székes Csereszavazás etap során a műsorvezetői közlés(ek)kor (MOST) a szavazási szolgáltatás indítása óta az emeltdíjas hívás, valamint alkalmazásokon keresztül és a webes szavazás útján leadott szavazatok (akár több alkalommal) összegzésre kerülnek és a legkevesebb szavazatot kapott produkció feláll a védettséget biztosító székről és a veszélyzónába kerül.

Összesítés: az emeltdíjas szavazatok, valamint az alkalmazásokon keresztül és a webes szavazás során leadott szavazatok eredményének műsorvezetői közlésekor történő összesítései után kiderül, hogy mely produkciók maradnak ülve.

A Székes Csereszavazás etap során leadott szavazatokba beszámítanak a korábbi esetleges etap(ok) során leadott szavazatok a versenyben lévő Produkcióknál.

.

„TOP(X) Típusú Szavazás” veszélyzónás etap

Minden élő adásban az összes produkció elhangzása után és az esetleges Székes Csereszavazásokat követően, miután véglegesen kiderült, hogy az adott műsorban mely produkciók élveznek védettséget, a szavazóknak lehetőségük van az úgynevezett TOP(X) Típusú Veszélyzónás szavazási etapban való részvételre. A TOP(X) Típusú Szavazás lényege, hogy a résztvevő szavazatával támogassa a veszélyzónában lévő, adásonként változó darabszámú produkció közül azt a produkciót, akit továbbra is a műsorban szeretne látni a TOP Típusú Szavazási etap végén.

Az 1. élő adás végén 8 produkció marad versenyben.

A 2. élő adás végén 6 produkció marad versenyben.

A 3. élő adás végén 4 produkció marad versenyben.

A 4. élő adás végén 3 produkció marad versenyben.

Az TOP(X) veszélyzónás etap érvényességi idejét, minden esetben a műsorvezető szóbeli közlése határozza meg. Érvényes időszaknak minden esetben a szavazást elindítom/megnyitom a szavazást lezárom kifejezések közötti időszakot tekintjük.

A TOP(X) Típusú Szavazási etap végén - a műsorvezetői közlést követően a szavazást lezárom; az élő műsor során beérkezett érvényes (emeltdíjas hívások, valamint az alkalmazásokon keresztül és a webes szavazás útján leadott) szavazatok összegzésre kerülnek. A kialakult sorrend döntően befolyásolja a következő élő adásban szereplők személyét. Az TOP(X) típusú szavazási etap során leadott szavazatokba beszámítanak a korábbi esetleges etap(ok) során leadott szavazatok.

„90 másodperces ültetéses” szavazás etap

Kifejezetten a 4. élő adásban (2024. november 30) a Produkciós általános szavazási etapban; amikor a produkció egymást követően előadta mindkét dalát a mentorok értékelik a produkciót; annak érdekében, hogy eldöntsék leültetik-e valamelyik székre, amivel védettséget kap és ezzel a következő adásba juthat. Amennyiben legalább három mentor úgy dönt, hogy a produkció megérdemli a védettséget a produkció automatikusan leül a kettő közül az egyik székre és védettséget kap. Abban az esetben, ha a produkció 2 IGEN és 2 NEM szavazatot kap a mentoroktól, , a résztvevőknek lehetősége van arra, hogy egy külön elérhető 90 másodperces ültetéses szavazási etapban kifejezzék véleményüket és így az ötödik mentorként döntést hozzanak. Minden esetben a 90 másodperces ültetési szavazás időszaka műsorvezetői közlésre indul és műsorvezetői közlésre kerül lezárásra, ideje 90 másodperc melyet a nézők a képernyőn követhetnek. A szavazási időszakban az alkalmazásokban és/vagy weben egyedi szavazási kérdés jelenik meg; kérdés: „Leüljön a versenyző?” választási lehetőségek IGEN/NEM; egy adott véleménygomb kiválasztásával dönthet részvevő; véleményét az Elküld gombbal véglegesítheti; emeltdíjas hívással külön hívószámokon veheti igénybe a szolgáltatást: 06-90-636-261 (IGEN) 06-90-636-272 (NEM) korlátlan mennyiségben támogatható résztvevő döntése; minden esetben a műsorvezető által is ismertetett hívószámokra az időszak alatt. A döntés az összesített eredménye alapján kialakult többségi vélemény; eredmény határozza meg a lezárást követően; hogy az adott produkció (IGEN többség) kap széket (NEM többség) nem kap széket. A szavazás döntően befolyásolja a produkció műsorban való szereplésének feltételét.  A szavazás eredménye kizárólag a kérdéssel és az eseménnyel kapcsolatban kerül figyelembe véve; egyéb párhuzamosan futó szavazási típussal az eredmény nem kerül összesítésre.

A 90 másodperces ültetéses szavazási etap alatt érkezett szavazatok, tehát amikor a nézők lépnek az 5. mentor szerepébe, nem számítanak bele a különböző etapokban lévő szavazások összesítésébe.

Ha minden védettséget jelentő szék betelt, és más produkciót is leültetnének a mentorok, akkor Székes Csereszavazás szabályai lépnek életbe, tehát az aktuális szavazat szolgáltatás összesített eredménye, minden esetben az az időpont, amikor a műsorvezető, élőszóban, kimondja a MOST szót. Az összesített szavazatállásról közjegyző jelenlétében kerül az állás rögzítésre. A szavazás célja annak megállapítása, hogy a védettséget élvező produkciók közül ki maradjon ülve.

SZAVAZÁS TÍPUSOK

Emeltdíjas szavazás - Emeltdíjas hanghívás IVR

A magyarországi előfizetői szerződéssel rendelkező résztvevők az egyes szavazási időszakban (egyedi etap) a képernyőn és hangban ismertetett számokat tudják felhívni:

Minden Szereplő egyedi hívószámmal rendelkezik. A hívás érvényessége a konnektálás (a hívás során kapcsolat létrejötte a vonalak között) mely után a hívás bontásra kerül), mely után a hívás bontásra kerül.

Egy emeltdíjas hívás díja: bruttó 254,- Ft. Egy érvényes emeltdíjas szavazat 5 azaz ötszörös szorzóval kerül beszámításra a produkció eredményébe. Emeltdíjas hanghívással résztvevő korlátlan mennyiségű szavazatot adhat le, az érvényes időszakon belül; amennyiben a résztvevő rendelkezik megfelelő kerettel. Az érvényes időszakon kívül beérkezett hanghívások érvénytelenek.

A hívás érvényessége a konnektálás (a hívás során kapcsolat létrejötte a vonalak között) mely után a hívás bontásra kerül.

- Az emeltdíjas hanghíváson keresztül leadott szavazat csak akkor minősül érvényesnek, ha az élő műsorban érvényes szavazási etap alatt (azaz a szavazás indításától a szavazás lezárásáig vagy felfüggesztéséig) a Telekom New Media Zrt. zárt informatikai rendszerébe megérkezik. Tekintettel a különböző szolgáltatók hálózati kapacitására, a szavazat beérkezése szolgáltatókként eltérő időt vesz igénybe. A sikeres szavazást az alkalmazásban a „Köszönjük a szavazatát!” hangbemondás vagy hívásbontás jelzi.

- Az érvényes szavazási időszakon kívül küldött, illetve a szavazási időszakon kívül beérkezett szavazatok érvénytelenek. Az érvényes időszakon kívül beérkezett hanghívások érvénytelenek. A díjazásuk visszafizetéséről TNM intézkedik távközlési szolgáltató felé.

- Emeltdíjas telefonhívás formájában a résztvevők bármennyi szavazatot küldhetnek, 1 db emeltdíjas telefonhívás öt (5)-szörös szorzóval kerül beszámításra az egyes szavazási körök (szakaszok) eredményébe.

A Telekom New Media Zrt. alapdíjas hívószámon ügyfélszolgálatot üzemeltett, ahol rögzített hívásokon, kezelik a résztvevő, a RTL vagy a távközlési szolgáltató jelzése alapján keletkező panaszokat; Telekom New Media Zrt. minden esetben kivizsgálja résztvevő jelzését, kérését, és arról a hatályos jogszabályok alapján intézkedik.

A hívószámok adáson kívül a hatályos előírásoknak megfelelően kikapcsolt állapotban vannak.

A műsorban résztvevők által használható hívószámok és kódok:

Részvételi szabályzat

Példa: amennyiben a résztvevő kiválasztja a Szereplőt, akit támogatni szeretne:

1. Emeltdíjas hanghívást tud indítani (a hívás díja: bruttó 254 Ft) – a Szereplőhöz tartozó emeltdíjas hívószám

2. 1 hívás = 5 applikációs vagy webes szavazat

Minden szavazási etap lezárása után a résztvevők által beküldött érvényes emeltdíjas hanghívások darabszám *(szorozva) 5-tel (öttel) darabszáma összesítésre kerül; az alkalmazásokon és/vagy webes szavazáson beérkezett szavazatokkal; amely alapján kialakul a Szereplők nézői (résztvevői) szavazati sorrendje.

Szavazás az alkalmazásokon keresztül és a webes szavazás

A webes szavazáson keresztül a szavazó a szavazási etap során produkciónkként 1 szavazatot adhat le. Az alkalmazásokon, valamint webes szavazáson keresztül érvényesen leadott szavazat 1 szavazatot ér.

Az alkalmazásokba, illetve a webes szavazás oldalára történő belépés után a „SZAVAZÁS” menüpont alatt elérhető a szavazási funkció.

A „SZAVAZÁS” funkció esetében a szavazó a következő lehetőségek közül választhat; fejezheti ki véleményét:

- leadja szavazatát a produkcióra az IGEN gomb segítségével, azaz egy szavazattal növeli az IGEN voksok arányát.

- leadja szavazatát a produkcióra a NEM gomb segítségével, azaz egy szavazattal növeli az NEM voksok arányát. A NEM voksok száma a produkciók továbbjutását nem befolyásolja nézői véleménynyilvánítás.

- TOP(X) szavazási típusnál, az adott műsorban elhangzó X számú produkció kiválasztása után egyszerre tudja leadni szavazatait X különböző produkcióra, úgy, hogy 1 produkció 1 szavazatot kap

Az alkalmazás és webes szavazás zárt rendszerébe beérkező szavazatokat tekintjük érvényes szavazatnak.

 Érvényes szavazatnak tekinti szervező (RTL) az alkalmazáson keresztül és a webes szavazás útján leadott azon szavazatokat, amely a technikai lebonyolító zárt informatikai rendszerébe beérkezik a szavazás érvényes idejében.

 Azon alkalmazásokon keresztül és a webes útján leadott szavazatok, amelyek időben nem felelnek meg a fentieknek (szavazási etap) nem kerülnek be az összesítésbe, vagy az adott szavazási etapba.

 Az RTL.hu applikációban a felső sarokban találják a menüt. Ott a Szavazások menüpontra kattintva, az X-Faktorhoz tartozó szavazásnál egy székes képet fognak látni, arra kattintsanak! Ezt a szavazas.rtl.hu weboldalon is megtalálják. Itt a Leüljön-e a versenyző? kérdés jelenik meg. Válasszák ki, hogy IGEN, vagy NEM, majd az Elküldöm gombbal küldjék el a szavazatukat. Az emelt díjas híváshoz pedig nyitunk két új vonalat a szavazás idejére. A telefonszámokat már láthatják is a képernyőn. Ha azt szeretnék, hogy az adott versenyző leüljön, akkor hívják az IGEN-hez tartozó, vagyis a 06-90-636-261-es telefonszámot, ha pedig nem adnának neki széket, akkor hívják a NEM-hez tartozó, vagyis a 06-90-636-272-es telefonszámot. Egy hívás itt is 5 szavazatot ér.

Amennyiben párhuzamoson több szavazási típus elérhető, abban az esetben az applikációban, a felső sarokban található menüből a Szavazások menün belül több szavazást fognak egyszerre elérni, így a résztvevők eldönthetik melyik szavazásban szeretnének részt venni. A weboldalon pedig szintén több szavazás fog megjelenni.

III. ÖSSZEFOGLALÓ

SZAVAZÁSI ETAPOK

2024. november 09.

1. „Székes Csereszavazás” etap – első szakasz(etap) - Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

• 12 egyéni versenyprodukció

• A szavazási etapok lezárása után kialakul, hogy melyik az a négy produkció, amely a védettséget biztosító helyeket megszerezte. A veszélyzónába lévő 8 produkció bekerül a TOP Szavazási etapba. A TOP Szavazás végleges lezárásáig beérkezett érvényes szavazatok összesítése után kialakul a végleges sorrend. Szavazási etap lezárást követően, 4 produkció (akik a székeken ülnek) továbbjut a második élő adásba

2. TOP4 veszélyzónás etap – második szakasz(etap) Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

8 olyan produkció, akik vagy nem kaptak széket vagy felállításra kerültek valamelyik székről

Minden produkció a rá az 1 etapban leadott szavazatokat nem veszíti el, azok az összesített eredményben szerepelnek

• Az a négy produkció, amely a legtöbb összesített szavazatot kapta a TOP Szavazás etap lezárása és a leadott szavazatok összesítése után továbbjut a 2. élő adásba.

2024. november 16.

1. Székes Csereszavazás etap – első szakasz(etap) - Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

• 8 egyéni versenyprodukció

• A szavazási etapok lezárása után kialakul, hogy melyik az a három produkció, amely a védettséget biztosító helyeket megszerezte. A veszélyzónába lévő 5 produkció bekerül a TOP Szavazási etapba. A TOP Szavazás végleges lezárásáig beérkezett érvényes szavazatok összesítése után kialakul a végleges sorrend. Szavazási etap lezárást követően, 3 produkció (akik a székeken ülnek) továbbjut a harmadik élő adásba

2. TOP3 veszélyzónás etap – második szakasz(etap) Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

5 olyan produkció, akik vagy nem kaptak széket vagy felállításra kerültek valamelyik székről

Minden produkció a rá az 1. etapban leadott szavazatokat nem veszíti el, azok az összesített eredményben szerepelnek

• Az a három produkció, amely a legtöbb összesített szavazatot kapta a TOP Szavazás etap lezárása és a leadott szavazatok összesítése után továbbjut a 3. élő adásba.

2024. november 23.

1. Produkciós általános etap „Kieséses”  – első szakasz(etap) Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

• 6 egyéni versenyprodukció

• Az az 1 produkció, amely a legkevesebb szavazatot kapta a Produkciós etap lezárása és a leadott szavazatok összesítése után kiesik a műsorból. Ennek megfelelően 5 produkció jut tovább a Székes Csereszavazás etapba.

• A versenyben maradt Produkciók a rájuk beérkezett érvényes szavazatokat tovább viszik a következő etapba.

2. Székes Csereszavazás” etap – második szakasz(etap) - Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

• 5 egyéni versenyprodukció

• Az egyes cseréknél az adott széken ülő Produkciók összesített akkori szavazateredménye alapján eldől, melyik az a Produkció akinek fel kell állnia

• A szavazási etap lezárása után kialakul, hogy melyik az a kettő produkció, amely a védettséget biztosító helyeket megszerezte.

• A veszélyzónában lévő 3 produkció bekerül a TOP2 Szavazási etapba.

• A Szavazási etap lezárást követően, 2 produkció (akik a székeken ülnek) továbbjut a negyedik élő adásba (elődöntő).

3. TOP2 veszélyzónás etap – harmadik szakasz(etap) Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

3 olyan produkció, akik vagy nem kaptak széket vagy felállításra kerültek valamelyik székről

Minden produkció a rá az élő műsor alatt érvényes szavazatait  nem veszíti el, azok az összesített eredményben szerepelnek

• A TOP2 Szavazás végleges lezárásáig beérkezett érvényes szavazatok összesítése után kialakul a végleges sorrend

• Az a kettő produkció, amely a legtöbb összesített szavazatot kapta a TOP2 Szavazás etap lezárása és a leadott szavazatok összesítése után továbbjut a negyedik élő adásba (elődöntő).

2024. november 30.

1. Székes Csereszavazás etap – első szakasz(etap) - Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

• 4 versenyprodukció; minden produkció 2 verseny dalt énekel; azaz összesen 8 produkció hangzik el

• A szavazási etap lezárása után kialakul, hogy melyik az a kettő produkció, amely a védettséget biztosító helyeket megszerezte. A veszélyzónába lévő 2 produkció bekerül a TOP Szavazási etapba. A TOP Szavazás végleges lezárásáig beérkezett érvényes szavazatok összesítése után kialakul a végleges sorrend. Szavazási etap lezárást követően, 2 produkció (akik a székeken ülnek) továbbjut az ötödik finálé élő adásba

2. 90 másodperces ültetéses szavazás etap – opcionális szakasz(etap) Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

• Amennyiben a Mentor értékelésnél a Mentorok 2 IGEN és 2 NEM szavazatot adnak a produkcióra, tehát nem ülhet le automatikusan, a résztvevőknek lehetősége van egy egyedileg indított külön szavazásban kifejezni véleményüket; így a szavazást lezárását követően összesített eredménnyel befolyásolják a Mentor döntést

• Minden esetben; műsorvezetői közlésre elindul egy 90 másodperces szavazás, amiben a nézők döntik el, hogy az adott produkció kapjon széket vagy nem (kérdés: Leüljön a versenyző?), válasz lehetőségek IGEN vagy NEM.

• Az ez idő alatt leadott szavazatok összesítése után kialakul eredmény alapján kerül megállapításra a produkció sorsa

• Amennyiben az érintett produkció több IGEN szavazatot kapott a 90 másodperces szavazás ideje alatt, mint NEM szavazatot leülhet a védettséget jelentő székre.

3. TOP1 veszélyzónás etap – harmadik szakasz(etap) Az élő műsorban műsorvezetői közléssel (szóbeli) indítás és lezárás közötti szakasz.

2 olyan produkció, akik vagy nem kaptak széket vagy felállításra kerültek valamelyik székről

Minden produkció a rá az 1. etapban leadott szavazatokat nem veszíti el, azok az összesített eredményben szerepelnek

• Az az 1 produkció, amely a legtöbb összesített szavazatot kapta a TOPX Szavazás etap lezárása és a leadott szavazatok összesítése után továbbjut a döntő 5. élő adásba.

 

IV. A SZOLGÁLTATÁSOK IGÉNYBEVÉTELÉNEK IDŐBELISÉGE:

Minden esetben az élő adás során értesülhetnek a szavazók azokról a produkciókról, akik szerepelnek az adott szavazási etapban.

A szavazatok összesítésének eredménye minden esetben a műsorvezető által kerül közlésre az élő adás során.

Az egyes szavazási etapok lezárása minden esetben az élő adásban elhangzó műsorvezetői közlésig tart.

V. A SZAVAZÁSI EREDMÉNYEK FELÜGYELETE, RÖGZÍTÉSE

A szavazási etapokat az élő adás során közjegyző felügyeli és dokumentálja, majd megállapításait jegyzőkönyvben rögzíti.

A hibás (pl. rossz név, kódtévesztés) vagy a szolgáltatás időtartamán kívül beérkezett szavazatokért szervező semmilyen felelősséget vagy kötelezettséget nem vállal. A jelen részvételi szabályzatban foglalt feltételeknek meg nem felelő szavazatok érvénytelenek és azok a szavazásból kizárásra kerülnek, a nyereménysorsoláson részt nem vehetnek.

Szervező a nyeremények tekintetében semmilyen szavatosságot nem vállal, a nyertes ilyen igényét jogszabályi keretek között a nyeremény gyártójával, illetve a szolgáltatás nyújtójával szemben érvényesítheti.

VI. NYEREMÉNYEK, AZ EREDMÉNYEK KÖZZÉTÉTELE, NYERTES

1. A nyeremények

Azon szavazók között, akik az applikációkon és a weben érvényes szavazatot adnak le a szolgáltatások valamelyikében nyeremények kerülnek kisorsolásra az élő adásban ismertettek alapján. A nyeremények kizárólag az élő adás során, a fentiek szerinti DIGITÁLIS úton szavazatukat leadott szavazók között kerülnek kisorsolásra a jelen szabályzatban foglalt eltérésekkel.  

Az aktuális nyertes szavazót az RTL e-mailen vagy telefonon értesíti nyereménye tárgyáról, illetve a nyeremény átvételének feltételeiről.

A nyeremények sorsolása közjegyző jelenlétében történik, melyről jegyzőkönyv készül.

A jelen részvételi szabályzatban foglalt feltételeknek nem megfelelő szavazatok érvénytelenek, és azok a szavazás eredményének megállapításakor nem vehetőek figyelembe.  

Azok között a szavazók között, akik jelen részvételi szabályzatban foglaltak szerint használták a szolgáltatásokat az RTL közjegyző jelenlétében számítógépes véletlenszerű algoritmus segítségével kisorsolja a nyerteseket.

A nyereményekről a résztvevők az elő adásból értesülnek.

A nyertes hiteles és teljes körű azonosítását követően az RTL vagy megbízottja juttatja el/adja át a nyeremény(eke)t. A nyeremény(ek) átadásáról televíziós felvétel készülhet, melyen a nyeremény átadása rögzítésre kerül, amely az RTL Magyarország portfólióba tartozó csatornákon korlátozás nélkül bemutatható, amelynek időpontjáról az érintettek közvetlenül állapodnak meg.

Szervező a nyeremények tekintetében semmilyen szavatosságot nem vállal, a nyertes ilyen igényét jogszabályi keretek között a nyeremény gyártójával, illetve a szolgáltatás nyújtójával szemben érvényesítheti.

2. A nyertes definiálása

Nyertesnek ismeri el az RTL azt a szavazót, aki érvényes szavazatot adott le a szavazás során és

- az alábbi azonosítási adattal kapcsolatban hitelesen tud nyilatkozni; információval rendelkezik:

• RTL.hu fiók internetes regisztrációt érvényes valós email címmel hozta létre; vagy

• RTL PLUSZ internetes regisztrációt érvényes valós email címmel hozta létre; vagy

• Érvényes és valós Facebook fiókkal rendelkezik; vagy

• Érvényes Google fiókkal rendelkezik; és

• Regisztrált az Applikáción keresztül

A nyertes(ek) kisorsolásával egy időben 2 pótnyertes (nyereményenként 2) is kisorsolásra kerül arra az esetre, ha a nyertes értesítése sikertelen vagy a nyertes nem veszi át a nyereményt a megadott határidőben.  

3. A nyertes értesítése:

A kisorsolt nyertest az RTL képviselője telefonon vagy emailben értesíti nyereményük tárgyáról, illetve a nyeremény átvételének feltételeiről. A kisorsolt nyertessel/nyertesekkel minden esetben az informatikai rendszerben található hívószámon/azonosítón keresztül (ahonnan érkezett a szavazat) történik a kapcsolatfelvétel a közjegyző jelenlétében megtörtént sorolást követően 3 munkanapon belül.

Amennyiben a nyertes telefonon nem elérhető (nincs térerő, külföldön tartózkodik, ki van kapcsolva, nem veszi fel stb.), nem érvényes a résztvevő által az alkalmazásban vagy a webes szavazás weboldalán történő regisztráció során megadott vagy az RTL PLUSZ vagy a GOOGLE profiljához tartozó email cím vagy a Facebook azonosítóval nem elérhető, az értesítést az RTL operátorai 3 napon keresztül, telefonszám esetén napi két alkalommal, különböző napszakban kísérlik meg, egyéb azonosító esetén napi 1 alkalommal. Amennyiben az előbbiek szerint sikertelen a szavazó értesítése, úgy a nyereményre való jogosultságát elveszti és a kisorsolt pótnyertes jogosult a nyereményre.

Az értesítés folyamatát RTL rögzíti.

4. A nyeremény(ek) átadásának feltétele:

A sikeres értesítés alkalmával beazonosított nyertes a személyes adatait az alábbiak szerint köteles megadni:

 név; anyja neve; születési hely és idő;

 személyi igazolvány szám és adóazonosító jel, nyilatkozat az adólevonásokhoz

A beazonosított nyertes személyesen vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt meghatalmazással ellátott személy útján jogosult a nyeremény átvételére az egyeztetéseknek megfelelő formában és helyen.

5. A nyeremény-igény érvényesítésének időtartama:

A nyertes nyereményét a nyereményről szóló sikeres értesítést követő 60 napon belül veheti át, azaz amennyiben az elért és értesített nyertes ezen idő alatt sem veszi át nyereményét, úgy az alábbi szabályok érvényesek:

A nyertes nyereménye át nem vett nyereménynek minősül, a nyereményre az első pótnyertes válik jogosulttá.

A nyertes az alábbi postacímen és telefonos, illetve e-mail elérhetőségen veheti fel a kapcsolatot RTL-lel a nyereményjátékkal összefüggésben.

Postacím: M-RTL Zrt., 1068 Budapest, Dózsa György út 84/A.

Telefon: +361 382 8283

E-mail: online@rtl.hu 

 

VII. ADATKEZELÉS

Szavazó kijelenti, hogy az Európai Parlament és Tanács természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló 2016/679/EU rendelete alapján a jelen szabályzatban foglalt adatkezelés alapjaként a Rendelet 6. cikk (1) bekezdés a.) pontját tekinti (az adatkezelés jogalapja az érintett hozzájárulása).

Szavazó az alkalmazásban vagy a webes szavazás honlapján történő regisztrációval vagy a FACEBOOK-profillal vagy az RTL PLUSZ PROFILLAL vagy Google fiókkal vagy IOS azonosítóval az alkalmazásban vagy webes szavazás oldalra történő belépéssel engedélyezi és önkéntes, megfelelő tájékoztatáson alapuló, kifejezett hozzájárulását adja ahhoz, hogy szervező a szavazás szervezése és eredményes lebonyolítása céljából a felhasználó/résztvevő által megadott személyes adatait a jogszabályoknak megfelelően kezelje.

A szavazó kijelenti/Facebook-profil/IOS azonosító, RTL PLUSZ PROFIL illetve Google fiók belépéssel, illetve az alkalmazásba, RTL.hu fiókba történő regisztrációval elismeri, hogy a szavazás feltételeit megismerte, azokat elfogadta, a szavazáshoz kapcsolódó adatkezelés célját megértette és mindenre tekintettel, megfelelő tájékoztatáson alapuló, önkéntes és kifejezett hozzájárulását adja ahhoz, hogy az általa megadott személyes adatokat az RTL, valamint Technikai lebonyolítók a szavazások lebonyolítása érdekében nyilvántartsa, kezelje és feldolgozza.

Szavazó az alkalmazásban vagy a webes szavazás honlapján történő regisztrációval vagy a FACEBOOK-profillal az RTL PLUSZ PROFILLAL vagy Google fiókkal az alkalmazásba történő belépéssel engedélyezi és önkéntes, megfelelő tájékoztatáson alapuló, kifejezett hozzájárulását adja ahhoz, hogy amennyiben részére nyeremény kerül kisorsolásra az RTL emailen vagy Facebook üzenetben vagy telefonon értesítse nyereménye tárgyáról, illetve a nyeremény átvételének feltételeiről.

Szavazó az alkalmazásban vagy a webes szavazás honlapján történő regisztrációval vagy a FACEBOOK-profillal vagy az RTL PLUSZ PROFILLAL vagy Google fiókkal az Applikációba történő belépéssel engedélyezi és önkéntes, megfelelő tájékoztatáson alapuló, kifejezett hozzájárulását adja ahhoz, hogy a nyeremény(ek) átadásáról televíziós felvétel készüljön, melyen a nyeremény átadása rögzítésre kerül, amely az RTL Magyarország portfóliójába tartózó televíziós csatornákon korlátozás nélkül bemutatható.

A Facebook-profillal történt regisztráció során megadott profilkép felhasználására adott engedéllyel szavazó tudomásul vette, hogy képmásának az alkalmazáshoz kapcsolódóan történő felhasználásához hozzájárul és a felhasználásáért ellenszolgáltatásra nem jogosult. Résztvevő továbbá tudomásul veszi azt is, hogy sem az RTL, sem pedig a Technikai lebonyolítók nem kötelesek a képmása megjelenítésére.

Szavazó az RTL-től, valamint Virgo-tól bármikor tájékoztatást kérhet adatai kezeléséről a webes vagy applikációs szavazással kapcsolatban, TNM-től az emelt díjas szavazással kapcsolatban; és kérheti azok helyesbítését, törlését. Abban az esetben, ha a szavazó adatai jövőbeli felhasználáshoz mégsem kíván hozzájárulni, nevének és lakcímének megadásával írásban bármikor korlátozás nélkül és ingyenesen kérheti adatai törlését a nyilvántartásból az RTL, a Virgo, valamint TNM alábbi címén vagy elérhetőségén:

• RTL: 1068 Budapest, Dózsa György út 84/A.; email: help@rtlplusz.hu vagy adatvedelem@rtl.hu 

• Virgo: 1055 Budapest, Szent István körút 17.; email: rtl-admins@virgo.hu 

• Telekom New Média Zrt. - 1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 36.; email: ugyfelszolgalat@telekomnewmedia.hu 

Az adatbázis harmadik félnek nem kerül átadásra.

Az RTL a hatályos szabályozással összhangban, ezen adatokat mindaddig kezeli, amíg az adatkezelési cél fennáll, illetve amíg a résztvevő a hozzájárulását vissza nem vonja.

A Virgo a hatályos szabályozással összhangban, ezen adatokat mindaddig kezeli, amíg az adatkezelési cél fennáll, illetve amíg a résztvevő a hozzájárulását vissza nem vonja.

Virgo adatkezelési szabályzata az alábbi internetes linken érhető el:

https://virgo.hu/adatkezelesi-tajekoztato/ 

TNM adatkezelési szabályzata az alábbi internetes linken érhető el:

https://telekomnewmedia.hu/doc/adatvedelmi_tajekoztato_gdpr_tnm.pdf 

RTL adatkezelési szabályzata az alábbi internetes linken érhető el:

https://rtl.hu/kviz-adatvedelem 

VIII. A SZOLGÁLTATÁS TECHNIKAI KIVITELEZÉSE

Az RTL és Virgo nem vállalnak felelősséget azon esetekért, amikor szavazó nem rendelkezik internet hozzáféréssel, vagy a hozzáférés sebessége, az adatátvitel megszakadása nem teszi lehetővé, hogy érvényes szavazatot adjon le.

Érvényes emeltdíjas szavazatnak azok a jelen szabályzatnak megfelelően a II. fejezetben – szavazás típusok/emeltdíjas szavazás – foglalt hívószámokra beérkezett és feldolgozott hívások számítanak, melyek a szavazási etap során érkeztek meg a TNM által üzemeltetett zárt informatikai rendszerbe. Az érvénytelen emeltdíjas hívásokkal kapcsolatos díjat TNM intézkedése alapján resztvevők számára a távközlési szolgáltatókon keresztül TNM visszatéríti.

Az érvényes szavazatok mennyiségéről közjegyző jelenlétében készül részletes jegyzőkönyv. Virgo és TNM az egyes szavazási etapokról elkülönített adatbázist tárol.

Az RTL fenntartja a jogot arra vonatkozólag, hogy egy-egy szavazási etapon belül részeredményeket közöljenek, illetve az egyes szavazási etapokon belül részszavazásokat indítsanak és zárjanak le; ebben az esetben az élő televíziós adásban elhangzó időpontok az irányadók. Az egyes esetleges részszavazások is minden esetben véleménynyilvánítások, amelyek döntően befolyásolják a műsor menetét és az abban szereplő produkciók személyét.

A szavazási etapon belül az RTL, döntése értelmében - újabb bejelentést követően – a szavazás határozatlan ideig az élő adás alatt meghosszabbítható vagy rövidíthető; erről az élő adásban a műsorvezető tájékoztatja a nézőket. Az egyes adásokhoz tartozó időszakok kommunikálása minden esetben az élő műsorban történik meg. Az egyes műsorokban a műsorvezető által ismertetett időpontig tartanak az egyes etapok, azaz amikor a műsorvezető az élő adásban ismerteti a nézőkkel, hogy a szavazást lezárta; a szavazásnak vége, tovább érvényes szavazatot nem fogad az RTL, Virgo és TNM.

Az egyes produkciókra a szavazók által az alkalmazásokban és a webes szavazás oldalon leadott szavazatok akkor kerülnek a „SZAVAZÁSBAN” szereplő produkciók szavazatszámába beszámításra, amennyiben azok az élő adásban elhangzó szavazás lezárásáig az alkalmazásból a Virgo, valamint a TNM által üzemeltetett informatikai rendszerbe ténylegesen megérkeznek.

Az alkalmazásokban és webes oldalon valamint az emeltdíjas hívásokon keresztül történő szavazás önálló számítástechnikai rendszeren fut.

A szolgáltatások a Virgo Systems Kft. (1055Budapest, Szent István krt. 17.), Telekom New Média Zrt (1097 Budapest Könyves Kálmán krt 36.) és az M-RTL Zrt. (1068 Budapest, Dózsa György út 84/A.) által üzemeltetett egyedi fejlesztésű műszaki, informatikai rendszereken keresztül érhető el.

A szolgáltatásokhoz kapcsolódó szavazás előírásoknak megfelelő lebonyolítását a Virgo és TNM a mindenkori hatályos törvények és egyéb jogszabályok betartásával szavatolja.

A hivatalos Szabályzat hozzáférhető a műsor honlapján, a http://rtl.hu/xfaktor oldalon https://rtl.hu/x-faktor/2024/11/09/reszveteli-szabalyzat , illetve a TXT 644. oldalán. Az RTL, Virgo és a TNM fenntartja a Szabályzat egyoldalú módosításának jogát, amely a fenti szerinti helyeken kerül közzétételre.

IX. Ügyfélszolgálat, információk, elérhetőségek

M-RTL Zrt.

1068 Budapest, Dózsa György út 84/A.

Telekom New Média Zrt.

1097 Budapest, Könyves Kálmán körút 36.

Az szavazással kapcsolatban a TNM a +36 1 279 4300 -es telefonszámon elérhető ügyfélszolgálatánál lehet érdeklődni, a beérkező hívásokat a TNM rögzíti. A TNM a beérkező kérdéseket, észrevételeket feldolgozza és az egyes hívókat minden esetben visszahívja, a beérkező észrevételekről, kérdésekről a TNM ügyfélszolgálata egyedi sorszámmal ellátott listát vezet. TNM ügyfélszolgálata a hívó által megadott hívószámon hívja vissza az ügyfeleket.

Virgo Systems Kft.

1055 Budapest, Szent István krt. 17.

Kelt: Budapest, 2024.11.30.