A japán közigazgatás megnyerte a floppylemezek elleni háborút
2024. július 3. 17:18
1034 rendeletet töröltek el, ami az elavult technológia használatát írta elő.
Bár Japánról a legtöbb embernek a technológiai fejlettség jut eszébe, az is viszonylag széles körben ismert, hogy a szigetország közigazgatása még mindig használ olyan, szinte már mindenhonnan kikopott eszközöket, mint a floppylemez, vagy a fax.
A Reuters most arról ír, hogy két évtizeddel a floppylemezek mindennapi használatának leáldozása után a japán Digitális Ügynökségnek június közepére sikerült eltörölnie mind az 1034 rendeletet, ami a floppylemezek használatát szabályozza a közigazgatásban – egyetlen kivétellel, ami a járművek újrahasznosításával kapcsolatos eljárásra vonatkozik.
Június 28-án megnyertük a háborút a floppylemezek ellen
– közölte a Reuters-szel Taro Kono digitális ügyekért felelős miniszter, aki célul tűzte ki az elavult technológiák kiszorítását. A Digitális Ügynökséget a koronavírus-járvány alatt állították fel, amikor a teszteléssel és oltásokkal kapcsolatos fennakadások kapcsán fény derült arra, hogy az ügyintézés papíralapon zajlik.
Annak, aki fiatal kora miatt már nem találkozott a floppylemezekkel, elmondjuk, hogy ezeknek az adathordozóknak a kapacitása a tízezrede annak, mint ma egy kis kapacitásúnak számító pendrive-é, és egy mobiltelefonnal készített fénykép is alig fér rá. Cserébe a rajta tárolt adatok beolvasása is agyzsibbasztóan lassú, emellett a lemezek nagyon sérülékenyek is, annak idején nagyon gyakori volt a lemezhiba miatti adatvesztés.
Nyitókép: George Chernilevsky, Public domain, via Wikimedia Commons