Budapest VII. kerületében nyitnak kulturális központot az SZFE távozó oktatói és diákjai

Magyar ÉvaMagyar Éva

2021. február 8. 17:31

Budapest VII. kerületében nyitnak kulturális központot a Színház- és Filmművészeti Egyetem oktatói és diákjai, akik korábban az egyetem önállóságáért harcoltak és elutasították az új vezetést.

 

A Damjanich utcai épület bérleti jogát az erzsébetvárosi önkormányzat pályázatán nyerték el. Olyan független alkotóműhelyt és közösségi teret hoznak létre, ahol tovább vihetik az SZFE szellemi örökségét. Vizsgaelőadásokat, kurzusokat, filmvetítéseket, közönségtalálkozókat tartanak majd. Az épület kulcsát hétfőn délután vették át a kerület polgármesterétől.

undefined
Nézd vissza a Híradó adásait az RTL+ felületén!
Itt állítsd be, hogy az RTL.hu az elsők között legyen a Google-találatokban!