2016. augusztus 8. 19:00

Soha ilyen szépen, ennyire magabiztosan nem kezdődött még olimpia a magyar csapat számára. Két olimpiai aranyérmesünk már van - de amíg egyikük a győzelem után már lazíthat és esküvőt és gyereket tervez, addig a másik arra készül, hogy újra és már megint bizonyít az egész világnak. Szász Emese karrierjét és Hosszú Katinka útját is évek óta követjük a Fókuszban.

 

 

Szász Emese párbajtőrvívó, szombati bravúros teljesítménye után, már frissen avatott Olimpiai bajnokként térhet haza Magyarországra. A sportolónő 2008-ban, 26 évesen indult először Olimpián, Pekingben. Újoncként indult el a távol-keleti megmérettetésre. Akkor a legjobb 16 közé jutott, aztán búcsúznia kellett.

Aztán jött egy világbajnoki ezüst, és egy magyar bajnoki aranyérem. De a 2012-es londoni Olimpián nem jöttek be a számításai. Csontleválás miatt műteni kellett a könyökét és édesapját is akkor veszítette el. 2016-ban, Torun-ban, a Vívó Európa Bajnokságon bronzérmet szerzett. Emese azt mondja, ez a megmérettetés volt az Olimpia előfutára. A 33 éves sportolónő, a riói arannyal, pályafutása csúcsára ért. Nem hagyja abba a versenyszerű vívást, emellett esküvőt terveznek párjával, és kisbabát szeretne.

 

 

Hosszú Katinka több mint 2 perccel javítva a londoni világcsúcson, megnyerte élete első olimpiai aranyérmét, ráadásul nem is legerősebb számában, 400 vegyesen.

A teljes adást megnézheti az RTL Moston!

undefined
Nézd vissza a Fókusz adásait az RTL+-on!