KORONAVÍRUS

2:45
HíradóExkluzív: Szlávik szerint a legnagyobb tanulság, hogy gyorsan kell reagálni!
2020. április 4. 19:21

Exkluzív: Szlávik szerint a legnagyobb tanulság, hogy gyorsan kell reagálni!

Szlávik János szerint a legnagyobb tanulsága az elmúlt egy hónapnak, hogy rendkívül gyorsan kell reagálni. A Szent László kórház infektológus főorvosa exkluzív interjút adott az RTL Híradónak. Szerinte a legszomorúbb azt látni, hogyan romlik néhány óra alatt annyira az idős betegek állapota, hogy végül intenzív osztályra kerülnek. Szerinte nem lehet biztosra mondani, mikor tetőzhet a járvány. A teljes interjút megnézheti ITT!
3:13
FókuszInfluenza, kanyaró, koronavírus - felállítottuk a vírusok "toplistáját"
2020. április 2. 20:30

Influenza, kanyaró, koronavírus - felállítottuk a vírusok "toplistáját"

Egy denevér, egy tobzoska és a wuhani halpiac. Kutatók szerint ezen az úton jutott el az emberhez a koronavírus. Azóta többszázezren megbetegedtek, több tízezren meghaltak miatta a világ legalább 180 országában. A világ bezárkózott, a gazdaság összeomlóban. De vajon mennyire durva a mostani betegséget okozó vírus, ha összehasonlítjuk a régebbről ismert, légúti fertőzésekkel?
1:34
HíradóKézzel lélegeztették a beteget
2020. április 2. 18:40

Kézzel lélegeztették a beteget

Kézzel kellett lélegeztetni egy koronavírusos beteget Pécsen, miután áramkimaradás miatt leállt a fertőzöttek ellátására kijelölt kórház egyik lélegeztetőgépe. Az RTL Híradó úgy tudja, a hibát egy zárlatos tápkábel okozta, ami miatt az egyik ápoló áramütést szenvedett, de nem lett komoly baja. Az egyetem szerint egy egyágyas szobában, rövid ideig volt csak áramkimaradás, de a hibát gyorsan kijavították, és a betegellátás folyamatos volt.
6:34
FókuszA betegség soha nem lehet szégyen, sokan mégsem merik bevallani
2020. április 1. 20:30

A betegség soha nem lehet szégyen, sokan mégsem merik bevallani

Sorra jelennek meg magyarok beszámolói arról, hogyan élik, élték meg a koronavírus-fertőzést. De nevét, arcát senki sem vállalja. Sokan a legszűkebb környezetük előtt is igyekeznek eltitkolni, min mennek keresztül. Mi történik akkor, ha valakiről kiderül, hogy fertőzött? Mit él át ő, és hogyan reagál a környezete? A szakértők szerint a népesség nagy része előbb utóbb megfertőződik majd a koronavírussal.
3:16
Híradó„Se teszt, se tájékoztatás”
2020. április 1. 19:10

„Se teszt, se tájékoztatás”

Senki nem tesztelte őket és nem kaptak tájékoztatást a kötelező karanténról - ezt állítja az RTL Híradónak több magyar is azok közül, akik hétfőn éjszaka külügyminisztériumi segítséggel jöttek haza Tirolból. 500 ember érkezett, Szijjártó Péter szerint két hét karantén vár rájuk. Az operatív törzs szerint viszont nem kell karanténba vonulniuk, mert negatívak a tesztjeik. A hazatérők szerint nem is tesztelték őket.
1:17
FókuszKapás Bogi és Kozma Dominik is elkapta a koronavírust
2020. március 31. 20:25

Kapás Bogi és Kozma Dominik is elkapta a koronavírust

Közösségi oldalán jelentette be az olimpiai érmes úszó, hogy ő is elkapta a korona vírust. Bogi most karanténban van otthon, nem hagyhatja el a lakást. Nem sokkal Bogi bejelentése után Kozma Dominik szintén közösségi oldalán tudatta, hogy ő is megfertőződött. A 23 éves Horváth Dávid rövidpályás, Eb ezüstérmes úszónak is pozitív lett a második tesztje. A magyar úszók közül többen is külföldi edzőtáborban voltak, a hazatérők önkéntes karanténba vonultak.
4:58
FókuszMi szól a maszk viselése mellett és mi ellene?
2020. március 31. 20:15

Mi szól a maszk viselése mellett és mi ellene?

A maszk immár nem csak Ázsiában, de Európában is a mindennapos viselet része lett, akik még a járvány előtt bespájzoltak, próbálják beosztani, akik nem kaptak, sokszor saját készítésű maszkokkal is próbálkoznak. És vannak egészen horrorisztikus áron kínált maszkok is, az Interneten. Kérdés, van-e értelme egészséges embereknél a maszkviselésnek? Mi a helyzet az utcán? A boltban? A munkahelyen? Milyet érdemes használni és melyik mennyire véd? Elegendő-e a házi készítésű maszk? Ezeket kérdeztük meg mi is. Az általunk megkérdezett háziorvos ide kattintva mondja el, hogy ő mit gondol a maszk viseléséről.
8:27
FókuszMit is jelenet a nyájimmunitás és miért kísérleteznek vele a svédek?
2020. március 31. 20:10

Mit is jelenet a nyájimmunitás és miért kísérleteznek vele a svédek?

Svédországban továbbra is nyitva vannak a boltok és az éttermek. Nem zártak be az iskolák, sőt kisebb tömegrendezvényeket is lehet tartani. A skandináv ország egyedülálló ezzel Európában és bár hivatalosan tagadják, sokak szerint abban bíznak, hogy kialakul az úgynevezett nyájimmunitás, ami egy természetes védelmi rendszert nyújthat a járvány ellen. De mit is jelenet ez pontosan és miért ezzel kísérleteznek ott?
8:02
FókuszHa összefogunk, úgy könnyebb lesz túlélni a káoszt
2020. március 31. 20:00

Ha összefogunk, úgy könnyebb lesz túlélni a káoszt

A szakemberek azt mondják, gyakori, hogy krízishelyzetben újraértékeljük az életünket, például, hogy mit tettünk eddig vagy segítettünk-e másokon. Ilyenkor mindenkiben megnő az empátia és segíteni szeretne, az pedig, hogy mit, szinte nem is számít. A jó szándékot nem forintban mérik, mindenki szakmájának, tehetségének, képességének megfelelően ad bele a közösbe. Csaba például taxisként ingyen szállítja a kórházi dolgozókat, János és István az éttermükből küldi a napi menüt az orvosoknak és nővéreknek, Viki pedig a lelkeknek segít a blogjával.
2:05
HíradóMintha egy katasztrófafilm díszletei között készítenék a képeket az RTL operatőrei
2020. március 31. 19:53

Mintha egy katasztrófafilm díszletei között készítenék a képeket az RTL operatőrei

Mintha egy katasztrófafilm díszletei között készítenék a képeket – így látják az üres magyar városokat az RTL hírműsorait készítő operatőrök. Ők azok, akik riporter kollégáinkkal együtt folyamatosan járják az utcákat, hogy minden lényeges információ eljuthasson a nézőkhöz a járvány idején is. A néptelen utcák, üres terek látványa sokkolta őket. Annak mégis örülnek, hogy sokan komolyan vették a járványt, és otthon maradtak!
2:12
HíradóSpanyolországban élő orvos házaspár számolt be az ottani helyzetről
2020. március 31. 19:24

Spanyolországban élő orvos házaspár számolt be az ottani helyzetről

Miközben Madridban már kétszer annyi koronavírus-beteget ápolnak a kórházakban, mint amennyit az intézmények normál esetben fogadni tudnának, a spanyol fővárostól ötszáz kilométerre még vihar előtti csend van. Ezt mondta egy ott élő magyar orvosházaspár az RTL Híradónak. A kórházakban náluk kialakították azt a rendszert, amelyben tömegeket látnak majd el. Pálfy Júlia erről nemrég egy videoblogban is beszélt.
2:15
HíradóSok család kényszerül döntésre: albérletet, rezsit fizessenek, vagy ételt vegyenek
2020. március 31. 18:48

Sok család kényszerül döntésre: albérletet, rezsit fizessenek, vagy ételt vegyenek

A legszegényebb családok tömegei fognak éhezni - ezt írják a civil szervezetek friss állásfoglalásukban. Szerintük, mivel egyre többen vesztik el a munkájukat, egyre többen kényszerülnek döntésre is: albérletet, rezsit fizessenek, vagy ételt vegyenek. Az általunk kérdezett alapítványoknál azt mondják, egyre többen kérnek segítséget olyanok is, akik eddig sosem.
8:36
FókuszA bezártság miatt a házi karanténban súlyosbodhat a családon belüli erőszak
2020. március 30. 20:40

A bezártság miatt a házi karanténban súlyosbodhat a családon belüli erőszak

Magyarországon hetente legalább egy nő hal meg családon belüli erőszak miatt. Ez a szám még rosszabbá válhat a jelen helyzetben. Zárt ajtók mögött. És mivel a bántalmazott a házat is alig hagyja el, az esetleges sérülésnyomokkal sem kell elszámolnia senkinek. Kínában csak a bejelentett bántalmazások száma megháromszorozódott februárban – a tavalyihoz képest – a koronavírus okozta helyzet, vagyis a karantén, az összezártság miatt. Ha segítségre van szüksége, a következő telefonszámokat hívhatja: NANE segélyvonal – +36 80 505 101 Patent segélyvonal – +36 70 2202 505 OKIT segélyvonal – +36 80 205 520
6:36
FókuszTisztább víz, kisebb légszennyezettség – a környezetünkre pozitív hatással van a járvány
2020. március 30. 20:30

Tisztább víz, kisebb légszennyezettség – a környezetünkre pozitív hatással van a járvány

Szinte kristálytiszta lett a velencei csatornák vize, a szardíniai Cagliari kikötőjében pedig néhány napja delfineket filmeztek. Eközben a légszennyezettség is rohamosan csökken, mind Kínában, mind Európa főbb ipari központjaiban. Miközben a koronavírus-járvány fertőzöttjeinek száma egyre jobban növekszik világszerte, addig a tragikus hírek mellett pozitív hozadéka is van a pandémiának: a környezetünkre.
2:21
HíradóTörténelmi gazdaságélénkítést ígért Orbán Viktor
2020. március 30. 19:35

Történelmi gazdaságélénkítést ígért Orbán Viktor

A magyar történelem legnagyobb gazdaságélénkítő csomagját jelenti be egy hét múlva - ezt ígérte ma Orbán Viktor a parlamentben. A kieső munkabérek pótlására azonban nem tett ígéretet, mondván, teljesítmény nélkül nem ad pénzt a kormány. Tordai Bence ellenzéki képviselő azt mondta, érthetetlen, milyen teljesítményt vár el a kormányfő azoktól, akik elveszítik a munkájukat. Ferencváros közben saját akcióba fogott.
2:54
HíradóA kormánypárti többség elfogadta a felhatalmazási törvényt
2020. március 30. 19:32

A kormánypárti többség elfogadta a felhatalmazási törvényt

Kormánypárti szavazatokkal elfogadta a parlament azt a törvényt, amely a járványhelyzet idejére és annak kezelésére rendkívüli felhatalmazást ad a kormánynak. Ennek alapján a kormány rendeletekkel is döntéseket hozhat a parlament nélkül. A felhatalmazást a parlament kétharmados többséggel bármikor visszavonhatja ugyan, ám a parlamenti arányok miatt a gyakorlatban ez a Fidesz és a KDNP frakció döntésén múlik.
4:38
FókuszAggódnak a hallgatók az államvizsga és diplomaosztó miatt
2020. március 30. 19:05

Aggódnak a hallgatók az államvizsga és diplomaosztó miatt

Sok hallgató úgy gondolja, idén már nem kapja meg a diplomáját. A felsőoktatási intézményeknek ugyan van egységes online rendszere, de az nem működik rendesen. Az órákat, a vizsgákat alig tudják felvenni. A rendszer folyamatosan leáll, és kidobja a hallgatókat. Főleg, amióta elrendelték az iskolák bezárását. Több egyetem és főiskola még nem is tájékoztatta a hallgatókat, hogy hogyan tovább.
2:18
HíradóJakab Ferenc: jó eséllyel nem omlik össze az egészségügy
2020. március 30. 19:00

Jakab Ferenc: jó eséllyel nem omlik össze az egészségügy

Az elmúlt 24 órában két újabb beteg halt meg koronavírus-járvány miatt Magyarországon. Közben az igazoltan fertőzöttek száma 447-re emelkedett. A Koronavírus Kutató Akciócsoport vezetője szerint sikerült ellaposítani a járványgörbét, azaz nem egyszerre zuhannak rá a betegek az egészségügyi ellátórendszerre. Jakab Ferenc professzor arról is beszélt, hogy azok, akik átesnek a betegségen, valószínűleg évekig tartó védettséget szereznek.
2:30
Híradó12 onkológus utasította el a mellrákos édesanyát
2020. március 29. 19:10

12 onkológus utasította el a mellrákos édesanyát

12 onkológus utasította el az 5 gyerekes mellrákkal küzdő édesanyát, a koronavírus járványra hivatkozva. Ezt állítja Híradónknak az érintett anyuka. Decemberben vették le egyik mellét, közben a másikban is találtak daganatot. Ennek kivizsgálása viszont már nem kezdődhetett meg. És nem ő az egyetlen. A tisztifőorvos ma azt mondta, vannak kezelések, amiket halasztani lehet és vannak, amiket nem.
5:09
FókuszÖsszefogás: mindenki ott segít, ahol tud
2020. március 27. 19:20

Összefogás: mindenki ott segít, ahol tud

A vírus miatt az egész ország összefogott, hogy segítsék azoknak a munkáját, akik nap, mint nap azért dolgoznak ebben a nehéz helyzetben, hogy ne álljon le az ország működése. Sokan most nem csak maguknak vásárolnak a közértben, hanem idősebb családtagjuk helyett is, de vannak olyanok, akik a környezetükben élőknek is szívesen segítenek. Ezzel is próbálják védeni az idősebb korosztályt, akikre a legveszélyesebb a koronavírus.