Varga Judit: A magyar kormány „kedvesen és diplomatikusan” kommunikál
2022. június 20. 9:58
Nőként és anyaként pedig nincs fontosabb feladat a számára, mint hogy föllépjen a családokért, a gyermekekért és a kiszolgáltatott embertársainkért.
Varga Judit igazságügyi miniszter interjút adott az Indexnek, amelyben gyorsan leszögezte, hogy nincs belharc közte és Navracsics Tibor területfejlesztésért és uniós források felhasználásáért felelős tárca nélküli miniszter között, épp ellenkezőleg: „nagyon jó emberi, szakmai kapcsolat” van közöttük.
Varga az ellenzékről is kifejtette véleményét, szerinte az ellenzéki oldalon vannak, akik „jobban gyűlölik a mi politikai közösségünket, mint amennyire a hazájukat szeretik. Én el sem tudnám képzelni, hogy olyan folyamatoknak drukkoljak, amelyek végén forrásokat vonhatnak el Magyarországtól.” A miniszter szerint róluk van szó: „sorosista NGO-k” és „a nagy liberális-progresszív nemzetközi hálózat megmondóembei”.
Minden áskálódás és rémhírterjesztés ellenére meg fogjuk kapni a nekünk járó uniós pénzeket a tárgyalási folyamat végén. Ez ugyanis jár a magyar embereknek mind jogi, mind politikai értelemben
– állította Varga, aki szerint bár a magyar kormány „kedvesen és diplomatikusan” kommunikál, brüsszeli ellenfelik szemében mégis meghökkentő, hogy a magyar kormány a „véleményhegemónia világában” ki mer állni a nemzeti érdekekért.
A miniszter szerint a brüsszeli liberálisoknak érdemes lenne tőlük tanulnia, hiszen „a valódi véleménypluralizmusnak köszönhetően Magyarországon valódi politikai viták vannak. Bárki, szabadon elmondhatja véleményét.” Varga úgy látja, hogy „az európai baloldal azért támadja Magyarországot, mert nem engedjük be a migránsokat, a genderpropagandát, és kőkeményen érvényesítjük a nemzeti érdekeket”.
Varga megemlítette azt is, hogy szerinte a magyar bírósági szervezetrendszer a végrehajtó hatalomtól teljesen független. A hetes cikkely szerinte eljárásról az Indexnek az mondta, hogy arra „már senki sem emlékszik, talán Brüsszelben sem tudják már, miről szól az egész boszorkányüldözés”.
Arra a kérdésre, hogy nem sérül-e a jogbiztonság elve a folyamatos veszélyhelyzeti kormányzással, így válaszolt: „A járvány idején bevezetett veszélyhelyzet esetében is látni lehetett, hogy az Alkotmánybíróság mindig megvizsgálta, hogy szükséges, arányos és célhoz kötött intézkedéseket hoztunk-e. A kormányban pedig én felelek azért, hogy egy alkotmányossági tesztet előre is lefolytassunk, hogy csak olyan rendelkezéseket hozzunk, amik megfelelnek az Alaptörvénynek.”
A civil szervezetekről pedig azt mondta:
Én minden jó szándékú civil szervezettel szívesen együttműködöm és segítem a munkájukat. Több mint hatvan civil szervezettel dolgozunk együtt. A sorosista szervezeteknek persze soha nem tudunk megfelelni, mert ők nem a problémák megoldásában érdekeltek, hanem a politikai hangulatkeltésben.
A minisztert az állatvédelemről is kérdezték, mire elmondta, hogy a magyarok nagyon szeretik az állatokat, a kormány pedig igyekszik a jogszabályokon keresztül is mindent megtenni értük.
Nyitókép: MTI/EPA/Stephanie Lecocq