Az első millióm története

Szalai Nóra és Geszti Péter sikertörténete

rtl.hurtl.hu

2013. október 8. 12:53

Az interjúk középpontjában nem a pénz áll, hanem a siker öröme, a kudarcok elviselése, a kitartás, állhatatosság, kreativitás, és annak a története, hogy ők hogyan tudtak kiugrani, hogyan tervezték meg, építették fel az életüket.

Szalai Nóra >>>

Első látásra nem hinné az ember, de 36 éves, két gyerekes családanya, a 6 éves Artúr és a fél éves Frida anyukája, sikeres üzletasszony, laptulajdonos, feleség, és még ki tudja, mi minden.
Szabadideje nincs. Illetve, ami van, az is a munkának alárendelt, hiszen – tényleg csak a munka miatt – a nap nagy részét újság- és magazinolvasással tölti. Természetesen angolul. Merthogy a cég egyik legújabb vállalkozása a 10 ezer példányban eladott 5 perc Angol magazin, amely egy bulvár-nyelvoktató havilap, vagy ha úgy tetszik, életmód-magazinnak „álcázott” nyelvoktató, melynek olvasói miközben az újságot böngészik, észrevétlenül tanulják és gyakorolják az angol nyelvet, olyan témákkal, amelyeket egyébként is valószínűleg elolvasnának, magyarul.

Az 5 Perc Angol eredetije egy internetes hírlevél volt azzal a céllal, hogy napi, ingyenes, szórakoztató „mini leckékkel” segítse a nyelvtanulókat. Először heti három, majd heti 5 alkalommal a napi 140.000 lelkes olvasónak.

Hozzá jött a weboldal, majd két könyv, amelyek tanári segítség nélkül is használhatóak. Mindkettő rövid idő alatt bestseller lett, már több mint 50.000-et adtak el belőlük.

Úgy kezdődött, hogy Nóra egyetemistaként elment egy akkor alapított nyelviskolába oktatónak. Ő volt az első jelentkező az állásra, de az interjún Péter azonnal beleszeretett. Azóta nem töltöttek külön szinte egyetlen napot sem. Ennek már 14 éve.

Lúdas Matyi és Mézga Aladár az idősebbeknek, az X-Faktor mentora a fiatalabbaknak. Sid magyarhangja a Jégkorszakból a gyerekeknek, a Rapülők, a Jazz +Az és a Gringó Star – ahogy mondják: frontembere a zenerajongóknak.

És akkor az Akció Ügynökség reklámjairól, az Első Emelet zenekar dalszövegeiről, a tévéműsorairól, a kreatív kampányairól, a 16 különféle magyarországi színházban bemutatott, Dés Lászlóval és Békés Pállal közösen írt Dzsungel könyvéről, Az ARC óriasplakát kiállításról, mely 13 éve Budapest egyik fontos kulturális eseménye, a Nemzeti vágtáról a Hősök terén, a lovasversenyről és országimázs fesztiválról… és még sokáig sorolhatnánk, mi mindenről nem is beszéltünk.

Kiskorától szerepelt, szinte mindegy volt, hogy hol, kitűnt, és nyilvánvaló volt elég korán az is, hogy a magyar nyelvvel meglepően bánik. Talán már gyerekszínészként, vagy a szinkronstúdiókban tudta, hogy tévézni akar, többször csinálta is, az Ász, a Megáll az ész, vagy a Gesztiméter műsorvezetőjeként, de főiskolásként érezte először, hogy a dalszövegekkel, amelyeket az Első Emelet zenekarnak írt, igazán sikeres, úgy mondja, mint szöveggyártó kisiparos. Népszerűsítette Mozartot és Beethovent a gyerekek körében, aztán kikötött a rapnél, a Rapülőkkel, majd a Jazz+Az-zal, a pop-jazz csapattal megint a zenénél, legutóbb pedig a Gringo Starral, a kozmopuritán popzenénél újra, mintha nem tudna, vagy nem is akarna tőle szabadulni.

Szóval, nem kimondottan az az otthonülő, unalmas fazon az egyébként a családja, a lányok által puhára főzhető Geszti, Ditz Edit férje, a négy éves Sára Lujza és a két éves Lenke Róza apukája.

Éppen Helsinkiből, a Dzsungel könyve ottani bemutatójáról jött haza, amikor találkoztunk.

Nézze meg itt az első adást!
#Az első millióm története#geszti péter#rtl ii

Címlapról ajánljuk