Videó

Azt írták, hogy egy ilyen, mint én, nem is érdemli meg a gyereket – Albert Györgyi megdöbbentő őszinteséggel mesélt életéről Batiz Andrásnak

rtl.hurtl.hu

2024. június 27. 7:02

Ma 20 éve került adásba a Fókusz Portré című adás, amelyben Albert Györgyivel beszélgetett Batiz András. Szóba került a műsorvezető karrierje, gyerekkora, szerelmei, és betegése. Albert Györgyi négy évvel később, 44 évesen hunyt el.

Az interjú első kérdésére, hogy jobban van-e, határozott nemmel válaszolt Albert Györgyi, majd kifejtette, hogy csak jobban tartja magát, mert kötelezettségeinek meg kell felelnie. A beszélgetés még azelőtt készült vele, hogy elindult volna egy görög szigetre megírni könyvét. 

Köztudott volt, hogy Albert Györgyi depressziós, könyve is a Miért pont én? - A depresszió szorításában, ami 2005-ben jelent meg, a betegségről és annak feldolgozásáról szól. A könyvvel másoknak szeretett volna segíteni a depresszió megértésében.

Magát nyitott, toleráns, – nem politikai értelemben– liberális, megengedő, fegyelmezetlen emberként, de profiként írta le ebben az interjúban. És betegnek.

Én kimondhatom, mert nincs vesztenivalóm, de más nem meri kimondani, hogy beteg

– fogalmazott depressziójáról. Szerinte Magyarországon – mondta ezt 2004-ben – nincs kultúrája annak, hogy emberek „nyakon felül is lehetnek betegek, de nem törvényszerűen elmebetegek”, pedig a depresszió Magyarországon népbetegség. Szerinte a mentális betegségeket tabuként kezelik, ami szintén nem segíti az ő gyógyulását – tette hozzá.

Az interjúban úgy fogalmazott, nagyon aljas és szemét dolog, hogy depressziójának egyik okaként a gyermektelenségét emlegetik az interneten. 

Valaki azt írta, hogy egy ilyen, mint én, nem is érdemli meg a Jóistentől, hogy gyereket adjon neki. Az mondjuk fájt.

Albert Györgyi szinte már zavarbaejtő őszinteséggel beszélt mindenről. Nem volt tabu sem az abortusz, sem a házasságai vagy a szüleivel való kapcsolata. Batiz kitért karrierjére is. Albert Györgyi vezetett egy reggeli műsort az egyik kereskedelmi csatornán, de csak öt hétig, hogy ennek mi volt az oka, arról azt mondta:

Túl szuverén, öntörvényű és autonóm alkat voltam.

Nem ment bele abba, hogy megmondják neki, milyen haja legyen, milyen ruhákat vegyen fel, és mit mondjon. Azt mesélte, félreértés történt: a műsor egy reggeli háziasszonyt keresett, de ő újságíró volt, szerinte tudniuk kellett volna, hogy mit vállalnak az ő személyével.

Hogy miért tartotta a generációját a rendszerváltás vesztesének, és miért tekintette Erős Antóniát példaképnek, kiderül a fenti videóból.

Ha úgy érzi, segítségre van szüksége, hívja a lelki elsősegély-szolgálat a nap 24 órájában elérhető, bármely szolgáltatótól ingyenesen hívható telefonszámát: 116-123

#Videó#ezen a napon#albert györgyi#batiz andrás#interjú#beszélgetés#depresszió#tabu#abortusz#gyermektelenség