„A nőnapi szólamokból március kilencedikére már nem marad semmi”
2022. március 8. 10:38
A szakszervezetek nőnapi rendezvényén a tiltakozó pedagógusokról is esett szó.
Rövid nőnapi rendezvényt tartott kedden a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) az erzsébetvárosi Kéthly Anna téren – írja a Mérce. Az esemény egyetlen felszólalója Szabó Zsuzsa, a SZEF alelnöke volt, aki egyben a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke is.
A nőnapi szólamokból március kilencedikére már nem marad semmi
– jelentette ki. A tudósítás szerint beszélt a nőnap munkásmozgalmi eredetéről és arról is, hogy a társadalmi közgondolkodás a XXI. században is a férfiak dominanciájának kedvez. Emlékeztetett, hogy míg az Európai Unióban átlagosan 14,1 százalék a nők bérhátránya a férfiakhoz képest, Magyarországon 18 százaléknál is nagyobb a nemek közti bérkülönbség. Ráadásul a nők a reproduktív munka, vagyis a fizetetlen házimunka keretében több munkát végeznek, ezért pedig legfeljebb köszönetet kapnak.
Utalt arra is, hogy 80 százaléknál is magasabb a nők aránya az oktatásban, a jellemzően nőkből álló szakma pedig – valamennyi munkavállalót képviselve – kiállt a sztrájkhoz való jogáért.
Arccal, névvel vállalják a polgári engedetlenséget, mert a kormány hozott egy olyan rendeletet, ami sztrájktörvény megnehezített betartását még tovább bonyolítja, megköti kezünket-lábunkat, és megnehezíti a sztrájk lehetőségét
– mutatott rá. Szerinte a nők helyzetét az is jellemzi, hogy a „családbarát” munkahelyen nem ritkán megkérdezik, hogy tervez-e gyereket, vár-e babát a munkára jelentkező nő.
Nyitókép: Mérce/Facebook