Aranyérmes lett Adolf Balázs a kajak-kenu világbajnokságon

2023. augusztus 27. 15:36

Vasárnap az aranyérem mellett két ezüstöt és három párizsi kvótát is szereztek a magyar sportolók.

A kenus Adolf Balázs aranyérmet szerzett vasárnap 5000 méteren, Kisbán Zsófia pedig ezüstérmes lett ugyanezen a távon a duisburgi kajak-kenu világbajnokságon vasárnap.

Egy másik második hely is meglett, Nádas Bence és Kopasz Bálint a kajak kettesek 500 méteres fináléjában ezüstérmet nyert.

A magyar versenyzők három kvótát is szereztek a duisburgi, olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokság vasárnapi döntőiben. Magyarország így a lehetséges 18-ból 15 párizsi indulási jogot begyűjtött Németországban.

Nyitókép: Adolf Balázs a férfi kenu egyesek 1000 méteres döntőjében az olimpiai kvalifikációs kajak-kenu világbajnokságon Duisburgban 2023. augusztus 26-án. Fotó: MTI/Kovács Tamás.