Sport

Karórát adtak nyereményként a kéz nélküli paralimpikonnak a világbajnokságon

rtl.hurtl.hu

2023. augusztus 9. 16:54

A világbajnokság szponzora egy karóragyártó cég, azonban a győztes Ricardo Ten nem tudja mire használni a nyereményként átadott órájukat.

Komoly baki csúszott a para pályakerékpárosok glasgow-i világbajnokságába, már ami a győztesek nyereményét illeti.

A Telex cikke szerint mivel a versenyt a Tissot óragyártó cég szponzorálta, ezért a fődíj egy karóra volt. A világbajnokság győztese viszont az a Ricardo Ten lett, akinek 8 éves korában amputálták mindkét karját és a bal lábát, miután hozzáért egy nagyfeszültségű vezetékhez, és a teste 75 százaléka megégett.

A spanyol sportoló nem csinált nagy ügyet a nyereményből, jól szórakozott rajta.

A lap szerint Ten úszóként szerzett nevet magának, három paralimpiai címet is nyert. Most arra készül, hogy a 2024-es párizsi paralimpián kerékpározásban legyen bajnok.

Nyitókép: Ricardo Ten a glasgow-i világbajnokságon. Fotó: Reuters/Matthew Childs.

#Sport#paralimpikon#ricardo ten#kerékpár#karóra#nyeremény#világbajnokság#glasgow