Dévai LászlóDévai László

2022. április 26. 16:17

Az oltásellenes sztár inkább elbukott volna Grand Slameket, mint hogy beoltassa magát.

A világelső Novak Djokovic megvédheti címét a wimbledoni tenisztornán, miután a szervezők kedden bejelentették, nem kötik az indulást koronavírus elleni védőoltáshoz – írja az MTI.

A 20-szoros Grand Slam-győztes szerb teniszező nincs beoltva, januárban emiatt hatalmas botrány kerekedett Melbourne-ben, ahol nem engedték pályára lépni az Australian Openen. Azon a versenyen egyébként Rafael Nadal győzött, és ezzel rekordot is döntött, év elején megszerezte a 21. Grand Slam-trófeáját.

A 34 éves szerb teniszező eddig hat alkalommal diadalmaskodott Wimbledonban, a legutolsó három wimbledoni verseny mindegyikét Novak Djokovic nyerte meg.

A teniszcsillag most megvédheti a bajnoki címét, mivel a szervezők úgy döntöttek, hogy nem kell koronavírus elleni oltás az induláshoz. Djokovic korábban úgy fogalmazott, hogy akkor sem fogja felvenni az oltást, ha minden versenyről kizárják emiatt.

Nyitókép: Manuel Queimadelos / Quality Sport Images / Getty Images