Tartalmak

19:26
PortréHáda Fruzsina: Arról kellene szólnia a közbeszédnek, milyen sorsa van annak, aki állami gondozott lesz
2024. június 15. 12:57

Háda Fruzsina: Arról kellene szólnia a közbeszédnek, milyen sorsa van annak, aki állami gondozott lesz

Hogyan lesz valaki emberkereskedelem áldozata legyen, vagy prostituált? Háda Fruzsina színésznő 2015 óta foglalkozik a témával a színpadon is. A történeteik ismétlődő, valós élethelyzetek, melyeket kelet-magyarországi fiatal lányok, fiúk élnek át az állami nevelőotthonokban. A Kiállok érted című előadásban megszólaló karakterek érzései éppen annyira valósak, mint a nyírszőlősi nevelőotthon lakóinak történetei – egy része ezeknek ugyanis onnan érkezett a művészekhez. Hogyan került kapcsolatba a színésznő az állami gondozott gyerekekkel? Mi volt ennek a legnagyobb tanulsága? Mit hozott neki a Drága örökösök? Háda Fruzsinával a Portré legújabb részében Barabás Éva beszélgetett.
20:57
PortréHogy válhatott az ördög városává Dunaszerdahely? – Durica Katarina a 90-es évek pokoli maffiavilágáról
2024. február 6. 11:51

Hogy válhatott az ördög városává Dunaszerdahely? – Durica Katarina a 90-es évek pokoli maffiavilágáról

A rendes lányok csendben sírnak című könyv egy csallóközi kisváros, Dunaszerdahely sötét történeteit dolgozza fel a 90-es évekből. Azét az időszakét, amikor a várost uraló maffia megnyomorította az emberek életét: kínzások, ledarált, disznóval megetetett, bebetonozott áldozatok, kíméletlen nemi erőszakok jellemzeték a mindennapokat.  A szerző, Durica Katarina háromgyerekes édesanya, író, újságíró. Életük legtraumatikusabb élményeiről beszéltek neki olyan nők, akik addig mélyen hallgattak. Írt már a béranyaság kegyetlen világáról és a Brüsszelben prostitúcióra kényszerített lányok történeteiről is. Barabás Éva vendége a Portréban arról is beszélt, milyen fenyegetéseket kapott a könyvei miatt.
5:49
PortréVillám Géza: Volt, hogy 16 évesen többet kerestem, mint az apám
2024. január 27. 11:13

Villám Géza: Volt, hogy 16 évesen többet kerestem, mint az apám

Az idei Budapest-Bamako rali 18 év kapcsolatépítés munkája – fogalmazott Szabó Gál András a Portréban. A rali alapítója úgy látja, a diplomáciának sok módja létezik, nem szükséges ahhoz öltöny. Szerinte az is diplomácia, hogy ott ül a falufőnöknél gumipapucsban és rövidnadrágban, és visz magával egy csirkét meg egy zsák rizst ajándékba. Az afrikai autóversenyről Villám Géza díjnyertes dokumentumfilmet készített, amely már látható az RTL+-on. Az alkotásban sokat segített neki stábtagként az a barátja is, aki 2022-ben szívrohamot kapott a befutón, és meghalt. Barabás Évának Szabó Gál András erről is beszél, valamit visszaemlékezik arra is, hogy volt olyan időszak, amikor 16 évesen több pénzt keresett, mint az apja.