Szombattól megszűnt a közmédia vezetőinek megbízatása. Az új médiatörvény értelmében távozik Altorjai Anita, a Duna Médiaszolgálató Nonprofit Zrt. vezetője, ahogy Koltay András, a Médiatanács elnöke is. Feladataikat ideiglenesen a vezérigazgató-helyettesek veszik át. A közmédia átalakításáért felelős kormánybiztos a híradónak azt írta, aki részt vett bármilyen visszaélésben, az retorzióra számíthat.