Itt az újabb magyarázat, miért nálunk a legdrágább az üzemanyag az egész régióban
Dupla árréssel dolgoznak az üzemanyag-kereskedők a benzinárstop eltörlése óta – ezt nyilatkozta az Erste elemzője a Világgazdaságnak. Szerinte jórészt ezért drágább Magyarországon tankolni, mint a régió többi országában. A Magyar Ásványolaj Szövetség szerint azonban az árrésből nem lesz extra profit, mert a többletet elviszik a kereskedők a megemelkedett költségei.