Belföld

Megszűnik a nyomtatott Magyar Hírlap, már csak két közéleti napilap maradt

rtl.hurtl.hu

2022. július 7. 14:46

A háborús inflációra hivatkozik a nagy ideológiai utat megjárt, megszűnő lap kiadója, ami Széles Gábor milliárdos vállalkozó tulajdonában van.

A tulajdonosi döntés értelmében a Magyar Hírlap Kiadói Kft. jövő hétfőtől határozatlan időre felfüggeszti a Magyar Hírlap napilap nyomtatott kiadásainak megjelentetését. A döntést a kedvezőtlen gazdasági környezettel, a „háborús inflációval” magyarázták, ami a kiadót is nehéz helyzetbe hozta.

Az újság online megjelenése azonban megmarad, a magyarhirlap.hu oldalon, így a kiadó fő tevékenysége erre a platformra helyeződik át.

Az olvasóink által kedvelt szerzők és rovatok továbbra is elérhetőek lesznek, a Magyar Hírlap-élmény tehát megmarad. A Magyar Hírlap Kiadói Kft. megköszöni az újság olvasóinak, hogy ilyen hosszú időn át kitartottak a Magyar Hírlap mellett

– fogalmaztak a közleményben. Az oldalnak egyébként a Gemius mérései szerint az elmúlt néhány hónapban naponta 6-10 ezer látogatója volt de rosszabb napokon csak 2-3 ezer.

Az előfizetőket postai úton értesíti a kiadó a további, alternatív lehetőségekről.

A jobboldali, kormánybarát Magyar Hírlap megszűnésével már csak a kormánybarát Magyar Nemzet, illetve az ellenzéki hangvételű Népszava maradt az utolsó két, nyomtatásban is megjelenő szeriőz közéleti napilap.

A Magyar Hírlapot még a Kádár-rendszerben, a Magyar Népköztársaság Minisztertanácsa, azaz a magyar kormány napilapjaként alapították 1968-ban, míg az állampárt, az MSZMP lapja a Népszabadság, a szakszervezeteké pedig a Népszava volt. A rendszerváltás után a lap kiadója külföldi tulajdonba kerül, a Magyar Hírlap pedig liberális beállítottságú lett. 2006-ban viszont az újság Széles Gábor milliárdos üzletember tulajdonába került, aki jobboldali napilappá alakította át, ami 2010 után folyamatosan támogatta az Orbán-kormányokat és a Fideszt.

A Magyar Hírlap nem olvadt bele a Fidesz-közeli KESMA-médiabirodalomba 2018-ban (ami magában foglalja többek között az Origót, a TV2-t és a Magyar Nemzetet), így a lapot egyelőre nem érintették a KESMA-lapokat érintő elbocsátások, lapbezárások. A kormánypárti lap Széles Gábor tulajdonában maradt, állami hirdetésekkel megtámogatva. A lap egyre zsugorodó eladott példányszámát 2014 után már nem auditálták tovább.

Nyitókép: A Békemenet résztvevői a Margit hídhoz érkeznek az 1956-os forradalom és szabadságharc 57. évfordulóján 2013. október 23-án. Középen Széles Gábor vállalkozó. – Fotó: Kallos Bea / MTI

#Belföld#magyar hírlap#napilap#megszűnés

Címlapról ajánljuk