Juhász Gergely püspök: A macskák nem jutnak a pokolra, aki macskát tart, nem emiatt fog esetleg oda kerülni
A 13. században, IX. Gergely pápa úgy tartotta, hogy a macskák a sátán megnyilvánulásai. Ebben az időben indult a szent inkvizíció, az eretnekek felkutatása és elpusztítása. Úgy tartották, hogy az eretnekeknek van macskájuk. Még ma is találkozni ehhez hasonló, meredek állításokkal Juhász Gergely, ókatolikus püspök szerint.