BELFÖLD

Márki-Zay Péter elismerte, azért nem állna össze vele Magyar Péter, mert kockáztatná a sikerét

Márki-Zay Péter elismerte, azért nem állna össze vele Magyar Péter, mert kockáztatná a sikerét

1:27
VideóIdőutazás: így cigiztek a Parlament folyosóján a szabályokra fittyet hányó képviselők
2024. május 21. 13:20

Időutazás: így cigiztek a Parlament folyosóján a szabályokra fittyet hányó képviselők

22 éve egyáltalán nem volt magától értetődő, hogy zárt térben nem lehet dohányozni. Sőt, 2002-ben még több parlamenti képviselő is figyelmen kívül hagyta a nemdohányzók védelméről szóló törvényt, amit egyébként 1999-ben fogadtak el. Főleg szocialista képviselők dohányoztak az ülésterem előtti folyosón, és nem az arra kijelölt helyen. Az MSZP frakcióvezető-helyettese elismerte a szabálysértést, de mint fogalmazott: „a képviselők nem mehetnek le a pincébe vagy az épület másik végébe dohányozni”. Akkor ezt a szabálysértést 30 ezer forintra lehetett büntetni, képviselők esetében azonban ehhez előbb fel kellett volna függeszteni a mentelmi jogukat. Az RTL Híradó évfordulós riportja 2002-ből.
2:48
VideóÍgy ostorozták a hallgatag Orbán Viktort 2005-ben egy bírósági ítélet után
2024. május 20. 10:48

Így ostorozták a hallgatag Orbán Viktort 2005-ben egy bírósági ítélet után

Hallgatásba burkolózott Orbán Viktor 19 évvel ezelőtt, amikor kiderült, hogy a bíróság első fokon az Élet és Irodalomnak adott igazat abban a perben, amelyet a miniszterelnökhöz közelálló cég indított. A lap azt állította, Orbán Viktor miniszterelnökként több olyan taggyűlésen is részt vett – sokszor a kormányfői rezidencián –, ahol a felesége résztulajdonában álló Tokajhegyalja Kft. ügyeiről volt szó. A lap szerint ezeken a megbeszéléseknek állami támogatások megszerzése is előkerült. Orbán ezt tagadta, perrel fenyegette a lapot, azonban az elsőfokú ítélet után nem szólalt meg az ügyben, noha azonnal politikai támadások kereszttüzébe került. Eörsi Mátyás SZDSZ-es képviselő úgy fogalmazott, „ez a rendszerváltás óta eltelt időszak legkomolyabb olyan korrupciós ügye, amiről kiderül, hogy igaz”, Dávid Ibolya MDF-elnök pedig elvárta volna, hogy egy közszereplő ne tűnjön el a nyilvánosság elől. Ezzel szemben Deutsch Tamás semmilyen kivetnivalót nem látott az esetben. Egy hónappal később aztán a jogerős bírósági ítélet már azt mondta ki, hogy nem tartott taggyűlést a Tokajhegyalja Kft. az Élet és Irodalomban közölt időpontokban, így helyreigazításra kötelezték a lapot. Az ÉS főszerkesztője szerint cikksorozatuk lényeges állításait nem cáfolták.
8:50
Házon kívülKinek kedvezhet, ha az EP-listavezetők az állami tévében vitáznak?
2024. május 19. 19:48

Kinek kedvezhet, ha az EP-listavezetők az állami tévében vitáznak?

Lassan követni is nehéz, melyik politikus kivel, hol és milyen körülmények között vitázna vagy nem vitázna, miután kiderült, hogy az állami televízió teret adna egy ilyen eseménynek. Bár a szocializmus bukása után óriási igény volt a vitára az országban, azóta nagyot változott a helyzet, és most ismét az újdonság erejével hat, hogy lehetőség adódhat arra, hogy az EP-listavezetők így is küzdjenek a választók szavazataiért. Az sem véletlen, hogy Magyar Péter követelése kellett az MTVA bejelentéséhez, a Házon kívülnek nyilatkozó politológus szerint a kormány nem akarta megkockáztatni, hogy tüntető tömegek vonuljanak a tévészékház elé. De kinek kedvezhet egy állami tévés vita?