Híradó

Csodaszerként ható őssejtek Indiában?

rtl.hurtl.hu

2008. május 28. 10:40

Egy nyaktól lefelé béna ausztrál férfi állítja, hogy segít az indiai módszer.


Az ausztrál Perry Cross 19 évesen rögbizés közben szenvedett súlyos sérülést, aminek következtében nyaktól lefelé megbénult és tolószékbe kényszerült. Mivel Ausztráliában, ahogy a legtöbb nyugati országban, az őssejt-kezelés tilos, a férfi mások segítségével Indiába ment. 14 éve próbált valamilyen megoldást találni, és mint mondja, most végre felcsillant a remény, hogy talán egy nap képes lesz mozogni.


Cross régebben találkozott sorstársával, a Supermant alakító Christopher Reeve-vel, aki egy lovasbalesetben bénult meg, majd fokozatosan leépülve 2004. október 10-én meghalt. Kettejük találkozója után lett Perry Cross Christopher Reeve küldötte, hogy Ausztráliában is engedélyezzék végre az őssejt-kutatást. Cross még az ENSZ-ben is beszélt, és létrehozott egy alapítványt is.

„Tudják, olyan ez, mintha 14 éven át lottóznék mindhiába, aztán egyszerre kihúzzák a számaimat” – mondta Cross a Sky News riporterének érzékeltetve, hogy mit érez most.

Sokan vitatják egyébként annak az indiai orvosnak a szakmai hozzáértését, aki Cross-t állítólag kezelte. Dr. Geeta Shroff azért kap szemrehányásokat világszerte, mert úgymond önfejűen, a bírálatokat figyelmen kívül hagyva megy a maga útján.

Állítólag mindenféle támogatás és pénzügyi segítség nélkül vágott bele kutatásaiba egy saját erőforrásból teremtett garázs-laborban. Az asszonynak most már két kórháza is van Újdelhiben. Indiából, Ausztráliából, az Egyesült Államokból és Nagy-Britanniából jönnek hozzá betegek, akiket pénzért kezel injekciós kúráival. Ellenfelei szerint a doktornő klinikai kísérletek nélkül fecskendezi be „csodaszerét” a betegekbe, és nem tudni, hogy valójában mit ad be nekik, mert mindent titokban tart, csupán azt hajtogatja, hogy őssejtekkel oltja be pácienseit.

Forrás: AFP/Független Hírügynökség