A vasárnapi Portré vendége Balogh Levente lesz, akinek neve már összeforrt a Szentkirályi Ásványvízzel. A beszélgetésben nemcsak kulisszatitkokat tudhatunk meg az RTL-re érkező Cápák Között című üzleti show-ról, hanem szó lesz még családról, tanyáról, nyereggyűjteményről, küzdősportról, és egy Dacia-ról is, mely kétséges volt, hogy valaha megérkezik – e Athénba.
Válogatott kosárlabdázó is volt, végül fotós lett. A karrierje már itthon is felfelé ívelt, ő mégis maga mögött hagyta az országot és kalandvágyból elindult a feleségével, hogy fotós szemmel térképezze fel a nagyvilágot. Szlukovényi Tamás így lett többek között a Reuters világhírügynökség fotóigazgatója. Most a 37. sajtófotó kiállítás miatt érkezett haza, hiszen a zsűri elnökeként nagy szerepe van abban, hogy mely fotókban gyönyörködhetünk majd az áprilisi kiállításon.
A jazz szabadsága felszabadította Veronikát, aki gyermekként rettegett a közönségtől, és lámpaláza is volt. Későn született, de nagyon várt kislány volt, akinek meg kellett küzdenie a ki nem mondott megfelelési kényszerrel, az elvárásokkal, és ez mégis ösztönzőleg hatott rá. Harcsa Veronika a Portréban édesapja elveszítéséről is mesél, a gyász feldolgozásáról, arról, hogyan lehet a zenében megélni az örömöt, bánatot, mennyi féle utat járhatunk be. A teljes adást ITT nézheted vissza!
A taxist megformáló Lengyel Ferenc mesél a Portréban a Drága örökösök kulisszatitkairól, álmairól, terveiről, fájdalmairól.
Kezei között felnőtté vált a színháza. Az Örkény István színház alapító igazgatója, Mácsai Pál összefonódott Örkény nevével. Habár ő azt mondja, inkább egy klassz, és érett írónak a farvizén utazik, idestova 20 éve. Tehetséges színész, igazgató, rendező, akinek inkább firkaéletműve van, mint képzőművészeti életműve, még akkor is, ha vitathatatlan, hogy festő édesapjától örökölte tehetségét. Az első színházi élménye a János Vitéz volt, ma is látja a kedvenc részletet a szemei előtt, mégsem ezért szeretett volna színész lenni. Erre az útra is Örkény vezette, diákként az egyperces novellák meghatározták a jövőjét.
Az Örkény István Színház alapító igazgatója, Mácsai Pál most létrehozta az Örkény-köz műhelyt. A Kossuth-díjas Mácsai Pál Örkény szellemiségéről, firkaéletművéről, útravalóról, bővebben mesél vasárnap a Portréban!
Egy ember több élettel, aki Magyarországon és Amerikában is otthon érzi magát. Röhrig Géza szabadságvágya egész életét végig kíséri. Költőként pedig mindezt, a verseihez is jó érzékkel használja. Nemrég megjelent verseskötetével pedig az utcán is találkozhatunk. Az Angyalvakond ugyanis hajléktalan történeteket mutat be, nemcsak hajléktalanoknak.
Dr. Szlávik János, infektológus 31 éve dolgozik trópusi fertőzéses és AIDS osztályon, de a világ bármely részén, akár a legveszélyesebb területeken is gyógyítja az embereket. Szlávik doktor börtönorvosként is funkcionál, és egy kicsit pszichológus is. Tabutémát feszegetünk a vasárnapi Portréban, hiszen a kezdetekben nemcsak az emberek, hanem az orvosok is nagyon féltek az AIDS-től, ma pedig hiába a legkorszerűbb felszerelések és gyógyszerek, a társadalom számára továbbra is félelmetes és misztikus betegségről van szó.
Reisz Gábor a torinói fesztiválról, a Rossz versek c. filmjének díjesőjével tért vissza. A vasárnapi Portréban tehát Reisz Gábor, aki visszakérte verseit egy lánytól, aki kikészült, ha szülei lehalkítva nézték a filmjét, és még gyermekkori énjeivel is összeölelkezik.
Kisfiúként sok mindent kipróbált, sportolt, zenélt, s bár a családban mindenki mást akart, a Beatles feltette az i-re a pontot. Onnantól csak a zenének élt, és autodidakta módon tanult meg hangszereken játszani. A Hungária volt a csúcs, de a nézeteik nem egyeztek. A Hungária után mégsem volt megállás, bár az egyetlen lemezkiadó meg is fenyegette, hogy ha elhagyja az együttest, soha többé nem lesz nagylemeze. Ő azonban hátat fordított az exkluzív szerződésének, felesége pedig mindenben támogatója volt.
Bata Éva 16 éves korában döntötte el egy fürdőkádban, hogy színész lesz, és nem is akárki rendezésére vágyott, Alföldi Róbert volt a kedvence. Azt, hogy ma már együtt dolgoznak, elképesztő sikerként éli meg. Bár Éva azt mondja, szereti A Mi kis falunk című filmbéli karakterét, mégis bántja az önérzetét, ha civilben is Tecának szólítják. Egy ismerős, jellegzetes, füstös hang várja Önöket a vasárnapi Portréban. Tartsanak velünk!
Rakonczay Gábor már átevezte az óceánt, néhány éve ultrafutóként gyűjti a kilométereket, Grönland pedig egy főpróba volt számára. Most a Fókusz stábjával vág majd neki a Déli-sarknak. A Portréból kiderül majd az is, hogy milyen veszélyeknek teszi ki magát a kalandor az expedíció során és, hogy miért nem vághatnak neki kutyákkal a Déli-sarknak. Vasárnap is Portré Barabás Évivel!
Koncz Zsuzsa életrajzi könyvéből kiragadott Portréból politikai áthallással nem csak a múltat idézzük meg, hogy bizony még neki is volt betiltott dala és, hogy Bródyt majdnem 4 év börtönre ítélték, de a halottak napjáról is megemlékezünk, elérzékenyülve mondja el, neki mi a gyógyír. Zsuzsa semmit sem bánt meg, pedig tudjuk, hogy az élet nem lányregény, kivéve talán azt a német dalt.
Ganxsta Zolee most a Szenzációs Négyes című szórakoztató műsor zsűritagjaként szórakozik nagyon jól, önkritikával tekint magára. Kulisszatitkok a műsorról, a zenekarról, nevelési elvekről, futballról, tetoválásokról, és a hídról, az Unikum tér mellet, a vasárnapi Portréban. A napszemüveg mögött a sötét nagyúr, Darth Vader oldalán, Zana Zoltán.
Az egyetlen szakállas Winnetou a Portréban, aki híd a jó és a sötét oldal között. Bár Ganxsta Zolee sokáig úgy gondolta, nem szeretne gyermeket, a kislányát nyilvánvalóan mindennél jobban szereti. Azt, hogy jó lelkű nagyon sokszor bebizonyította már, nem véletlen kapott szerepet a színpadra állított Winnetouban. A szakálla és a haja olyan stílusjegyei, amelyektől még egy filmszerep kedvéért sem válik meg. Most a Szenzációs Négyes című szórakoztató műsor zsűritagjaként szórakozik nagyon jól, önkritikával tekint magára. Kulisszatitkok a műsorról, a zenekarról, nevelési elvekről, futballról, tetoválásokról, és a hídról, az Unikum tér mellet, a vasárnapi Portréban. A napszemüveg mögött a sötét nagyúr, Darth Veder oldalán, Zana Zoltán. Tartsanak velünk!
Borbély Ricsi musicalekben is megmutathatta tehetségét, az első komolyabb áttörést, mégis az X-Faktor hozta meg neki. Nagyon sokat tanult belőle, leginkább önmagáról, és mentora, Alföldi Róbert, a tehetségkutató után is egyengette az útját. Zenekara pedig a Richie and the Mops, egyre több fellépéssel büszkélkedhet. Ricsi még azt is elárulja a vasárnapi Portréban, hogy ki az a világlátott kiscsaj, aki Ricsi élete részévé vált, aki miatt még a bulikat is kihagyta, s aki nélkül aludni sem az igazi! Tartsanak velünk!
Presser Gábor élete legnagyobb szabású koncertjére készül. A Portréban kiderül, hogy miért nem mondja el a fellépő vendégek nevét, vagy, hogy mivel fog megcsúszni egészen biztosan a koncert szervezők előtt. Óriási intenzitással készülnek a dupla koncertre, de Presser azt mondja, 70 éves kor után elég nehéz az intenzív zongorázás. A vasárnapi Portréban: a zene, a csend, a vers, Presser Gábor, és Barabás Évi.
Szalay Kriszta akár papnő is lehetne, szociálisan mindenesetre nagyon érzékeny, empátiája az egekben, és biztos abban, hogy dolga van az elesettekkel, szegényekkel, fogyatékkal élőkkel. Sokan a hajléktalan barátjáról írt rendezéséből, a Maradjunk annyiban c. darabból ismerték meg empatikus személyiségét. A hitelesség nagyon fontos számára, ezért is volt utcán napokig a hajléktalanokkal, mielőtt színpadra vitte a történetet. Barabás Évinek mesél még legújabb megvalósításra váró vágyáról is, vagy arról, hogy miért keresi a tettre kész nőket, és tényleg, miért ne maradjunk annyiban!
Világsztárokkal dolgozik együtt, emellett az ember legjobb barátja is a kollégája, Halász Árpád kutyakiképzőnek. Brad Pitt, Harrison Ford, és a magyar film krémje is kizárólag vele szeretnének dolgozni, hiszen nemcsak színvonalas profi munkát végez, hanem állatvédelméről is méltán ismert. Halász Árpád Barabás Évivel beszélget a vasárnapi Portréban.
Varga Sarolta klinikai logopédus pontosan tudja, hogyan segítsen azokon az embereken, akik nem tudják elmondani a gondolataikat. Nem véletlen rendhagyó a Portré vasárnapi adása. Sarolta ugyanis azt kérte, had legyen mellette Kulka János színművész is, legyen ez az ő missziójuk. A színész súlyos betegségből lábadozik, afáziával küzd, ezért döntöttek úgy közösen, hogy kiállnak a nyilvánosság elé, és Sarolta segítségével János megformált gondolatait megosztják a közönséggel erről a betegségről, a hétköznapokról, a nehézségekről. Tartsanak velünk a vasárnapi portréban, ahol immáron hagyománnyá válik egy-egy üzenet, így aztán Kulka János is üzent, Törőcsik Marinak!
A Grease musicallal kezdődött minden. A szerelem, a vágyakozás a színház után. A szlovákiai-magyar színésznő most meg már éppen Hollywood felé kacsintgat. Borbély Alexandra el sem hiszi, hogy az Oscar gálán Meryl Streep színésznővel egy teremben lesz. A teljes beszélgetés vasárnap este, a Portréban!
Quincy Jones szerint, a világ 5 legjobb hangjának egyike, ez óriási bók Michael Jackson menedzserétől, akivel Radics Gigi többször is találkozott már. A tehetséges énekesnő, idén az X-Faktor tehetségkutató zsűri székében is helyet kapott. Gigi teljesen elutasítja a rasszizmus gondolatát, s mivel érintett ebben a témában, dalt is írt róla. Csodálatos hangja pedig betölti a stúdiót, mert, hogy Barabás Évinek énekelt is.
Ubrankovics Júliát Németország és Amerika ihlette a munkájában, kétlaki életet él. Juli, ha éppen ott volt kedve, akkor Hawaii-on csinált színházat, de leginkább Los Angelesben dolgozik. Külföldön több sorozatban és filmben feltűnt már, és most, itthon is újra megcsillogtathatja tehetségét. Hisz abban, hogy határok csak fejben léteznek, s habár külföldön nagyon nehéz az újrakezdés, ott legalább nincsenek címkék, nem ismerik az embert, és szabadon azt tehetjük, amit szeretnénk.
Aranyosi hiába lenne HT, vagyis háború esetén túsz, a hadtörténelemhez, a tankokhoz nagyon is jól ért, sőt, szenvedélye ez. Diplomamunkáját is ez a téma ihlette. Különleges tankmúzeumokba is eljutott, bár mostanság online harcol a tankokkal. Történelem tanár sosem volt, édesanyja egyébként is papnak, vagy nőgyógyász orvosnak szánta. Peti egyébként azt mondja, amatőr szinten nagyon is érdekli a nőgyógyászat. Emellett még érdekli a barlangászat is, ifjú titánként „Kecsap” néven fedezte fel a földalatti világot.
Világhírű édesapja sosem akarta, hogy a fia is táncos legyen, de Gyulát már gyermekkorában megfertőzte a színház, s amíg más kisfiúk rendőrök, és tűzoltók akartak lenni, addig ő bizony Diótörőt és Coppéliát nézett az Operában. A vasárnapi Portréban az opera és a balett ötvözetén keresztül megismerhetik a Harangozó család múltját, jelenét, jövőjét.
Scherer Pétert az RTL nézői legtöbben a Válótársak című sorozatban alakított multimilliomos Dávid karakterével azonosítják. A háromgyerekes színész apuka, aki az építőmérnöki pályáról tért át a színészetre, ráadásul a Nézőművészeti Kft. alapítója is, Barabás Évinek nemcsak a műszaki egyetem gyötrelmes éveiről mesélt, hanem élete egyik legnehezebb időszakáról is, melyet saját ötletén alapuló színdarabjában tudott csal feldolgozni.
Dr. Raffai Péter először 2004-ben kapott egy kiugró lehetőséget, amikor az államokba utazott nyári gyakorlatra a California Institute Technikal Egyetemre. Ennek, és a későbbi kutatásoknak a sikerét könyvelhetjük a több detektoros gravitációs hullámok felfedezésében, melyhez a magyarok nem kevéssel járultak hozzá. A Portréban a galaxis katalógust is kiolvashatjuk, az időutazást kicsit közelebb hozzuk a realitás talaján, képzeletben a féreglyukon is lecsúszhatunk, és a világteremtés dolgaiban is dűlőre jutunk teológiai, és tudományos szempontból is.
Teniszcsillag is lehetett volna, mégis színésznő lett, mert a sportot versenyként élte meg, a színház pedig játék. Lovas Rozi az életben is szeretne férjhez menni, de a sorozatban alakító Erikával ellentétben, nem mindenáron. Édesanyjának köszönhetően sorozatbeli énjéhez hasonlóan közel áll hozzá a vidéki, falusi élet, jó tanuló volt, kitűnően érettségizett, és nagyon is tudatosnak tartja magát. A kitágított dimenziók a zene mentén, egy vagány, billentyűs csaj előadásában, a vasárnapi Portréban.
Tihanyi Benedek vágya, hogy 10 év múlva az orvostudomány egész emberként adjon választ a problémákra, de mindig legyenek kérdések, és gondolkodni való. A Portréban megfér egymás mellett a tudomány és az alternatív gyógymód is, ahogyan a 7 évig tartó thai futás, és a szilveszteri fogadalmak is. Tartsanak velünk!
Török Ferenc elképesztő és hihetetlen történetekről számol be, melyek mind közelebb vitték őt ahhoz, hogy az 1945 című filmet létrehozza, amelyben nemcsak a fekete-fehér képalkotás, hanem a komplex téralkotás is lenyűgöző, a zseniálisan válogatott színészgárdáról nem is beszélve. A rendező arról is mesél, hogy vajon mi a közös az első vizsgafilmjében, a Moszkva tér című alkotásában, és az 1945-ben.
Török Ferenc egy puzzle utolsó darabját hozta el nekünk a Portréba, ami által a történelem egy részét megértette, s amit nagyon szeretne tovább adni mindannyiunknak. A most debütáló 1945 című filmjével talán kicsit közelebb kerülhetünk a második világháború után történtekhez, a mindenki által jól ismert csendhez, ami belengte a családokat, házakat, tereket.
A teljes adást ide kattintva nézheti meg!
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett! Figyelem! Ez a médiatartalom kiskorúakra káros elemeket is tartalmaz. Amennyiben azt szeretné, hogy az Ön környezetében kiskorúak hasonló tartalmakhoz csak egyedi kód megadásával - azaz kiskorúak kizárása mellett – férjenek hozzá, kérjük, használjon szűrőprogramot. Szűrőprogram letöltése és további információk itt.
A tartalom megtekintése csak 18 éven felüliek számára engedélyezett!
Figyelem, a következő videó a nyugalom megzavarására alkalmas képsorokat és hanghatásokat tartalmazhat!